Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.13 10:41

Naujojoje Zelandijoje po kruvinų išpuolių mečetėse sunaikinta dalis gyventojų ginklų

Daug Naujosios Zelandijos gyventojų šeštadienį pagal naują ginklų grąžinimo schemą atidavė savo ginklus.

Naujoji Zelandija apie ginklų įstatymų sugriežtinimą prakalbo po kovo 15 d. įvykdytų šaudynių dviejose Kraistčerčo miesto mečetėse. Per šaudynes, dėl kurių kaltinamas 28 metų australas Brentonas Tarrantas, žuvo 50 žmonių.

Šalies parlamentas už ginklų grąžinimą nubalsavo balandį. Nuspręsta, kad ginklai turės būti atiduoti ir sunaikinti pagal išpirkimo schemą – savininkai privalės atiduoti ginklus policijai ir gaus kompensacijas, o jų dydis priklausys nuo ginklo senumo ir būklės.

Išpirkimo schema siekiama užkirsti kelią pusiau automatinių ginklų turėjimui ir naudojimui. Policijos vadovas Stuartas Nashas teigė, kad pagrindinis uždavinys dabar yra „iš apyvartos visiškai pašalinti pačius pavojingiausius ginklus“.

Asmenims, pasilikusiems tokius ginklus grės bauda arba iki penkerių metų laisvės atėmimo. Kai kurios išlygos galės būti taikomos paveldėtiems ginklams, kolekcijoms.

Šeštadienį procesą prižiūrint ginkluotai policijai, 169 ginklų savininkai atidavė 224 ginklus, 217 atskirų dalių ar aksesuarų. Visa tai buvo sunaikinta hidrauliniu presu. Išmokėta daugiau nei 290 000 eurų kompensacijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi