Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.13 10:34

Afganistane žuvo JAV karys

BNS 2019.07.13 10:34

Vienas JAV karys šeštadienį žuvo per kovos veiksmus Afganistane, pranešė NATO.

Ilgiausias per JAV istoriją karas pareikalavo dar vienos tarptautinių pajėgų nario gyvybės, Vašingtonui mėginant susitarti su Talibanu dėl taikos.

Šis karys tapo 10-uoju šiais metais žuvusiu JAV kontingento nariu. Pernai per visus metus Afganistane žuvo 12 amerikiečių.

„Per kovos veiksmus žuvusio kario vardas nebus skelbiamas, kol praeis para po jo artimųjų informavimo“, – sakoma JAV vadovaujamos NATO misijos Afganistane „Tvirta parama“ (Resolute Support) pranešime.

NATO neatskleidė jokių šio įvykio aplinkybė. Atsakomybės kol kas neprisiėmė jokia kovotojų grupė.

Praeitą mėnesį du JAV kariai žuvo per ataką, už kurią atsakomybę prisiėmė Talibanas. JAV ir afganų pajėgos iki šiol dalyvauja kasdienėse operacijose prieš kovotojus.

Dabar JAV laiko Afganistane apie 14 tūkst. karių – gerokai mažiau nei per šio konflikto piką, kai kontingentas sudarė apie 100 tūkst. amerikiečių. Dauguma jų šiuo metu užsiima afganų pajėgų mokymu ir konsultavimu.

Per beveik 18 metų nuo JAV vadovaujamos invazijos, per kurią Afganistane buvo nuverstas Talibano režimas, šioje šalyje žuvo beveik 2,3 tūkst. amerikiečių karių, o daugiau kaip 20,4 tūkst. buvo sužeisti.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sako norintis kuo greičiau išvesti Amerikos pajėgas iš Afganistano. Jo specialusis pasiuntinys Zalmay Khalilzadas (Zalmajus Chalilzadas) stengiasi sudaryti taikos susitarimą, pagal kurį tarptautinės pajėgos būtų atitrauktos mainais į įvairias garantijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi