Pasaulyje

2019.07.13 10:05

Kijeve į televizijos „112 Ukraina“ pastatą iššautas raketinio granatsvaidžio sviedinys

BNS 2019.07.13 10:05

Kijeve policija šeštadienį ieško asmens, iššovusio iš raketinio granatsvaidžio į televizijos „112 Ukraina“ pastatą, pranešė Ukrainos sostinės policijos spaudos tarnyba.

Pranešime atakos taikiniu tapusios televizijos pavadinimas neminimas, bet žiniasklaida paskelbė, kad buvo užpulta kanalo „112 Ukraina“ redakcija.

Socialiniuose tinkluose buvo paskelbta nuotraukų, kuriose matyti, kad sprogus sviediniui buvo nesmarkiai apgadintas pastato fasadas ir ant jo pakabintas televizijos logotipas.

„Per įvykį niekas nenukentėjo. Įvykis kvalifikuojamas kaip teroro aktas. Sostinėje pradėta speciali policijos operacija šauliui sulaikyti“, – nurodė Kijevo policija.

Pareigūnai apie 3 val. 40 min. vietos (ir Lietuvos) laiku gavo pranešimą, kad Ševčenkos rajone vietos gyventojai išgirdo trenksmą, panašų į sprogimą. Į įvykio vietą buvo pasiųsti policijos tyrėjų, sprogmenų ekspertų, kinologų su šunimis ir patrulių.

„Atvykę pagal iškvietimą policininkai rado apgadintą pastato fasadą ir apsupo teritoriją aplink nusikaltimo vietą. Dirbant buvo rastas iššautas granatsvaidžio vamzdis. Jis bus nusiųstas atlikti ekspertizę“, – sakoma policijos pranešime.

Pareigūnai aiškinasi galimus atakos motyvus.

Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, aktyvistai vėliau šeštadienį prie šios televizijos pastato ketino surengti protesto akciją dėl jos planų parodyti Oliverio Stone'o (Oliverio Stouno) dokumentinį filmą „Atskleisti Ukrainą“ (Revealing Ukraine“, kurio pagrindinis komentatorius yra prorusiškų pažiūrų politikas ir oligarchas Viktoras Medvedčukas, palaikantis glaudžius ryšius su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Be to, televizija „112 Ukraina“, kaip ir kanalai „NewsOne“ ir ZIK, priklauso įstatymų leidėjui Tarasui Kozakui, Aukščiausioje Radoje atstovaujančiam prorusiškai partijai „Opozicijos blokas“ ir, kaip manoma, palaikančiam glaudžius ryšius su V. Medvedčuku.

Artėjant kitą savaitę vyksiantiems pirmalaikiams Ukrainos parlamento rinkimams T. Kozakas yra įtrauktas į bloko „Opozicijos platforma – Už gyvybę“ kandidatų pirmąjį dešimtuką.