Pasaulyje

2019.07.12 18:39

Londonas paskelbė siunčiantis į Persijos įlanką antrą karo laivą

BNS2019.07.12 18:39

Didžioji Britanija siunčia į Persijos įlanką antrą karo laivą, penktadienį pranešė Londonas.

Du laivai laikinai dislokuojami vandenyse netoli Irano, regione paaštrėjus įtampai, kai iraniečių pajėgos pamėgino sustabdyti vieną britų tanklaivį.

Pasak vyriausybės, šis manevras buvo iš anksto suplanuotos rotacijos dalis ir esą buvo skirtas užtikrinti, kad britų karinis laivynas ir toliau patruliuotų pasaulio viename svarbiausių, bet nestabiliame laivybos kelyje.

Toks sprendimas buvo paskelbtas kelios dienos po to, kai Britanijos vyriausybė paskelbė aukščiausio lygio budrumą vandenyse aplink Iraną.

Pasak vieno vyriausybės atstovo, „HMS Duncan“ „siunčiamas į regioną, siekiant užtikrinti, kad mes nuolat palaikytumėme saugumą jūrose, o „HMS Montrose“ ruošiasi išplaukti, kad būtų atlikti iš anksto suplanuoti remonto darbai bei pakeista jo įgula“.

„HMS Montrose“ trečiadienį buvo priverstas perspėti nesiartinti tris iraniečių greituosius katerius, JK pareigūnų teigimu, mėginusius „sutrukdyti“ britų supertanklaivio judėjimui per Hormūzo sąsiaurį.

Anot vieno informuoto šaltinio, „HMS Duncan“ dislokavimas atidedamas kelioms dienoms. Šaltinis pridūrė, kad abu laivai neilgu pereinamuoju laikotarpiu bus Persijos įlankos regione.

Incidentas netoli Hormūzo sąsiaurio įvyko praėjus savaitei po to, kai JK karališkųjų jūrų pėstininkų komanda padėjo Gibraltaro pasieniečiams sulaikyti Irano tanklaivį „Grace 1“. Kaip įtaria amerikiečių pareigūnai, šis laivas mėgino nugabenti naftos Sirijai, pažeisdamas ES ir JAV sankcijas.

Vienas šaltinis pranešė, kad britų vyriausybė savaitės pradžioje nusprendė paskelbti trečiąjį budrumo lygį pagal tribalę skalę laivams, keliaujantiems per Irano vandenis.

Šis sprendimas reiškia, kad Britanija laiko pavojų komerciniams laivams Irano vandenyse „kritiniu“.

Televizijos „Sky News“ žiniomis, „HMS Duncan“ neprisijungs prie JAV siūlomos tarptautinės karinės palydos komandos, turinčios saugos laivus Persijos įlankoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt