Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.12 17:46

Dėl seksualinio išnaudojimo bylos atsistatydina JAV darbo sekretorius

ELTA, LRT.lt, BNS 2019.07.12 17:46

JAV darbo sekretorius Alexas Acosta penktadienį paskelbė apie savo atsistatydinimą. Tokį sprendimą jis priėmė dėl atskleisto jo vaidmens padedant seksualiniu išnaudojimu įtariamam turtuoliui Jeffrey Epsteinui.

„Šį rytą paskambinau prezidentui ir pasakiau manąs, kad būtų teisinga atsistatydinti“, – sakė A. Acosta per spaudos konferenciją su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Baltuosiuose rūmuose.

Darbo sekretorius A. Acosta susilaukė kritikos dėl įtariamo nusikaltimo prieš daugiau kaip dešimtmetį. Kaip teigiama, kai A. Acosta ėjo JAV prokuroro Floridoje pareigas, jis sudarė slaptą susitarimą su multimilijonieriaus Jeffrey'io Espteino, kaltinamo seksualiai išnaudojus jaunas mergaites, advokatais.

Sekretorius A. Acosta veikė išvien su J. Epsteino advokatais, kad nežinant aukoms būtų pasiektas susitarimas ir J. Epsteinas nebūtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

J. Epsteinas sutiko pripažinti kaltę dėl lengvesnių kaltinimų. Susitarimas leido J. Epsteinui išvengti ilgos kalėjimo bausmės, jam buvo paskirta viena švelniausių bausmių JAV istorijoje dėl seksualinių nusikaltimų.

Pagal šį susitarimą J. Epsteinas pripažino kaltę dėl dviejų kaltinimų prostitucija, kurioje dalyvavo 17 metų mergaitė. Jis buvo nuteistas atlikti 13 mėnesių įkalinimo bausmę Palm Beach'o apskrities kalėjime.
50 metų A. Acosta, buvęs federalinis prokuroras, pastaruoju metu sulaukė vis daugiau raginimų atsistatydinti.

D. Trumpas sakė, kad A. Acosta atsistatydino savo iniciatyva ir apie savo apsisprendimą telefonu jį informavo penktadienio rytą. Prezidentas jį gyrė kaip „didžiulį talentą“ ir „puikų darbo sekretorių“, kuris „labai gerai dirbo“.

66 metų J. Epsteinas pirmadienį buvo apkaltintas Niujorko prokurorų dėl prekybos nepilnamečiais lytinio išnaudojimo tikslais ir susimokymo užsiimti tokia veikla.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi