Pasaulyje

2019.07.12 16:59

Katalonijos prezidentas stos prieš teismą

ELTA2019.07.12 16:59

Katalonijos regiono prezidentas Quimas Torra turės stoti prieš teismą dėl nepaklusnumo – jis nepaisė nurodymo per rinkimų kampaniją pašalinti nuo valstybinių įstaigų judėjimo už Katalonijos nepriklausomybę simbolius.

Katalonijos regiono teismo pranešime teigiama, kad teismas pradės procedūras prieš Q. Torrą dėl nepaklusnumo, bet nepateikė teismo datos. Per rinkimų kampaniją prieš nacionalinius ir vietos rinkimus balandį ir gegužę Ispanijos rinkimų institucijos nurodė Q. Torrai pašalinti nuo valstybės įstaigų separatistų simbolius.

Rinkimų institucijos ypač protestavo prieš plakatą, pakabintą prie Katalonijos regiono Vyriausybės būstinės, kuriame buvo užrašas „Laisvė politiniams kaliniams ir tremtiniams“. Šalia buvo geltonas kaspinas, kuriuo reiškiama parama sulaikytiems Katalonijos separatistų lyderiams.

Regiono prokurorai ragina, kad Q. Torra būtų paskelbtas netinkamu valstybės tarnybai 20 mėnesių laikotarpiui.

2017 metais Ispanija nugrimzdo į didžiausią per dešimtmečius politinę krizę, kai tuometė Katalonijos regiono Vyriausybė surengė referendumą dėl regiono atsiskyrimo nuo Ispanijos ir po jo vienašališkai paskelbė regiono nepriklausomybę.

Iškart po to Ispanijos pareigūnai iškėlė bylą separatistų lyderiams. Dalis jų pabėgo iš Ispanijos, kiti buvo suimti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.