Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.12 15:22

Pirmąjį Putino ir Zelenskio pokalbį Kremlius vadina pragmatišku

ELTA 2019.07.12 15:22

Pirmasis Rusijos prezidento Vladimiro Putino pokalbis telefonu su naujuoju Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu truko apie 20 minučių, sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas ir pridūrė, kad pokalbis buvo pragmatiškas.

„Kalbant apie pokalbio atmosferą, tai buvo pirmas įžanginis pokalbis tarp abiejų prezidentų, pirmas kartas, kai jie kalbėjosi telefonu, nes prieš tai jie nebuvo susisiekę vienas su kitu“, – reporteriams sakė D. Peskovas.

Anot D. Peskovo, „pokalbis buvo greičiau pragmatiškas“, bet pirmas pokalbis tarp V. Putino ir V. Zelenskio yra svarbus pats savaime.

„Vargu ar būtina kalbėti apie tonus ir emocijas (...). Pats faktas, kad tai buvo pirmasis pokalbis tarp Rusijos ir Ukrainos prezidentų, yra labai svarbus“, – teigė atstovas.

Paklausus, ar V. Putinas ir V. Zelenskis aptarė Rusijoje laikomų Ukrainos jūreivių ir žurnalisto Kirilo Višinskio, Ukrainoje kaltinamo tėvynės išdavyste, paleidimo galimybę, Kremliaus atstovas atsakė, kad abu prezidentai susitarė, kad „darbas bus tęsiamas ekspertų lygiu“.

Kaip jau buvo skelbiama anksčiau, ketvirtadienį įvyko pirmasis Rusijos prezidento V. Putino ir gegužę inauguruoto Ukrainos prezidento V. Zelenskio pokalbis telefonu, kurį inicijavo Kijevas. V. Zelenskio komandos teigimu, „pokalbis telefonu – pirmas žingsnis derybų Normandijos formatu atnaujinimo link“.
Telefonu kalbėdami abiejų šalių vadovai diskutavo apie konfliktą Rytų Ukrainoje ir apsikeitimą belaisviais.

Buvęs aktorius, komikas V. Zelenskis, neturintis jokios ankstesnės politinės patirties, laimėjo balandį vykusius Ukrainos prezidento rinkimus. Inauguracinės kalbos metu V. Zelenskis sakė, kad konflikto tarp prorusiškų separatistų ir Kijevo pajėgų Rytų Ukrainoje užbaigimas yra viena svarbiausių jo prezidentavimo užduočių.

Jungtinių Tautų (JT) skaičiavimais, per konfliktą nuo 2014 metų žuvo apie 13 000 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi