Pasaulyje

2019.07.14 19:01

Po šokių aikštele Rusijoje archeologai mano radę iškilaus Napoleono generolo palaikus

LRT.lt2019.07.14 19:01

Archeologai aptiko palaikus, kurie gali būti daugiau nei prieš 200 metų karo lauke Rusijoje žuvusio Napoleono Bonaparto generolo. Palaikus archeologai rado Rusijos miesto Smolensko parke, po šokių aikštelės pamatais, praneša „Reuters“.

Generolas Charlesas-Etienne`as Gudinas, kurio vardas įrašytas ant Paryžiaus Triumfo arkos, mirė 1813 m. rugpjūčio 22 d. būdamas 44-erių. Į generolą nesėkmingos Napoleono Bonaparto invazijos į Rusiją metu pataikė patrankos sviedinys.

Kalbama, jog išgirdęs apie Ch. E. Gudino mirtį, kartu su generolu mokyklą lankęs Napoleonas Bonapartas pravirko. Jis ir įsakė Triumfo arkoje įrašyti jo vardą, rašoma „Euronews“.

Kaip teigia „Reuters“, Napoleonas Bonapartas asmeniškai pažinojo ir gerbė generolą Ch. E. Gudiną. Po jo mirties, generolo širdis buvo pargabenta į Paryžių. Ji laikoma Per Lašezo kapinių koplytėlėje.

Versalio rūmuose stovi generolo biustas, Paryžiuje jo vardu pavadinta gatvė.

Kaip teigia Smolenske kasinėjimus atlikę Prancūzijos ir Rusijos archeologai, gali būti, jog liepos 6 d. jie aptiko dingusius Ch. E. Gudino palaikus.

To meto įrašuose nurodyta, kad po karo lauke patirtų sužalojimų buvo amputuota kairė Ch. E. Gudino koja, smarkiai sužeista buvo ir dešinioji.

Teigiama, kad karste rasti palaikai atitinka nurodytus sužeidimus. Pasak archeologų, „yra didelė tikimybė“, kad jie surado aristokrato ir Prancūzijos revoliucijos bei Napoleono karų veterano palaikus, rašo „Reuters“.

Anot kasinėjime dalyvavusio prancūzų istoriko ir archeologo Pierre`o Malinovskio, šis archeologų radinys yra ilgų paieškų kulminacija.

„Tai – istorinis momentas ne tik man, bet, manau, ir abiem mūsų šalims, – Smolensko laikraščiui „Rabochii Put“ kalbėjo P. Malinovskis, pridurdamas, kad Napoleonas Bonapartas Ch. E. Gudiną pažinojo nuo vaikystės. – Napoleonas buvo vienas paskutinių jį gyvą mačiusių asmenų. Jis – pirmasis generolas iš Napoleono laikų, kurio palaikus radome.“

Anot kasinėjimuose dalyvavusių Rusijos karo istorijos bendruomenės atstovų, jei bus patvirtinta, kad rasti palaikai yra generolo, šis įvykis turės išties didelę reikšmę. „Gali būti, kad nustatinėjant palaikus teks atlikti DNR tyrimą, kuris gali užtrukti nuo keleto mėnesių iki metų, –kalbėjo jie „Reuters“. – Šias naujienas seka generolo palikuoniai.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt