Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.12 11:07

Į Turkiją atkeliavo pirmoji rusiškų raketų S-400 siunta

atnaujinta 14.02; sureagavo NATO
BNS, LRT.lt, ELTA 2019.07.12 11:07

Turkija penktadienį paskelbė, kad į šalį atkeliavo pirmoji rusiškų raketinės gynybos sistemų S-400 siunta. Dėl jų NATO priklausanti šalis pastaraisiais mėnesiais įsivėlė į diplomatinį ginčą su Jungtinėmis Valstijomis ir sulaukė perspėjimų dėl gresiančių sankcijų.

„Turkija praneša, kad šiandien pradėtas S-400 pristatymas“, – paskelbė naujienų agentūra „Bloomberg“. Tuo metu Turkijos Anatolijos naujienų agentūra remdamasi šalies Gynybos ministerija pranešė, kad pirmoji siunta – S-400 komponentai – penktadienį buvo pristatyta į Ankaros oro uostą.

Turkijos siekis įsigyti S-400 sukėlė įtampą NATO sąjungininkių santykiuose. Naikintuvai F-35 yra sukurti veikti sinchroniškai, realiu laiku su NATO karinėmis sistemomis, įskaitant priešraketinės gynybos priemones. Todėl JAV nuogąstauja, kad Rusija, naudodamasi Turkijoje gauta informacija, galėtų tiksliai nustatyti, kiek S-400 sistemos yra pajėgios veikti prieš Vakarų aljansą.

JAV dėjo aktyvias pastangas, kad Turkija raketų nepirktų, Vašingtonas įspėjo Ankarą, jog jei ji įsigis šių sistemų, JAV gali jai neparduoti naikintuvų F-35.

Pasak Turkijos Užsienio reikalų ministerijos, naujausias JAV Valstybės departamento perspėjimas neatitinka prezidentų Donaldo Trumpo ir Recepo Tayyipo Erdogano susitikimo Didžiojo dvidešimtuko (G-20) forumo kuluaruose „turinio ir dvasios“.

Raketinės sistemos „S-400 Triumf“ yra skirtos strateginės ir taktinės aviacijos lėktuvams, balistinėms raketoms, hipergarsiniams taikiniams ir kitoms puolimo iš oro priemonėms numušti.

Sistemos gali atstumu iki 400 km numušti aerodinaminius taikinius, o atstumu iki 60 km – balistinius taikinius, skriejančius iki 4,8 km per sek. greičiu, aukštyje nuo kelių metrų iki kelių dešimčių kilometrų.

NATO reiškia susirūpinimą

Šiaurės Atlanto sutarties organizacija (NATO) penktadienį paskelbė, jog yra „sunerimusi“ dėl naujojo Turkijos pirkinio.

„Esame sunerimę dėl Turkijos sprendimo įsigyti S-400 sistemų potencialių pasekmių“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas NATO pareigūnas.

NATO buvo nekart perspėjusi Ankarą, kad jos įsigytos rusiškos sistemos yra nesuderinamos su Aljanso turima ginkluote.

„Mūsų ginkluotųjų pajėgų sąveika yra mūsų operacijų ir misijų vykdymo pagrindas“, – sakoma Aljanso pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi