Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.12 10:37

Pamplonos bėgimo su buliais senbuviai skundžiasi padidintu saugumu, nors sužeistųjų daugėja

Ispanijos šiauriniame Pamplonos mieste per šeštąjį bėgimą su buliais buvo subadytas vienas žmogus, o dar penki asmenys buvo sužaloti, penktadienį pranešė ispanų pareigūnai. Tiesa, bėgantys ne pirmus metus priekaištauja dėl padidintų saugumo reikalavimų – dėl jų lenktynėse esą trūksta adrenalino.

Šimtus tūkstančių turistų pritraukiantis koridos festivalis Pamplonoje šiemet sulaukė daug kritikos, neva jo organizatoriai persistengė bandydami apsaugoti dalyvius nuo bulių ragų. Dalis Pamplonos festivalio dalyvių netgi surengė sėdimąjį protestą miesto gatvėje, kurioje vyksta bėgimas su buliais.

Adrenalino trokštantiems bėgikams labiausiai nepatinka, kad kovinius bulius per gatves veda gerai treniruoti prijaukinti jaučiai. Taip buliai bėga labai greitai – greičiau nei žmonės, be to, miesto tarnybos padarė viską, kad buliai neslidinėtų ir negriuvinėtų, tai yra neatsiliktų nuo bandos.

Tačiau sužeidimų netrūksta, kaip ir kasmet. Pasak regiono ligoninės direktoriaus pavaduotojo Tomas Belzunegui, vienam vyrui ketvirtadienį bulius sužeidė kairiąją koją pačioje bėgimo pradžioje.

Dar vienam pacientui buvo smarkiai nubrozdinta krūtinė, o keli kiti bėgimo su buliais dalyviai patyrė nesunkių sužalojimų.

Šeštasis bėgimas su buliais 850 m trasa akmenimis grįstomis miesto gatvėmis truko 2 min. 18 sekundžių.

Per sekmadienį prasidėjusį festivalį buliai jau subadė keturis žmones – du amerikiečius ir du ispanus.

Per devynias dienas trunkantį San Fermino festivalį šimtai drąsuolių iš viso pasaulio lekia siauromis vingiuotomis Pamplonos senamiesčio gatvėmis nuo gyvulių aptvaro iki miesto koridos arenos, stengdamiesi išvengti šešių bulių ragų.

Festivalis kasmet pritraukia apie 1 mln. lankytojų.

Bėgime su buliais Pamplonoje gali dalyvauti visi, sulaukę 18 metų, tačiau vietos valdžia nuolat įspėja apie riziką.

Plačiau – LRT TV reportaže nuo 3.17 min.

Žinios. Pamplonoje vykstantis koridos festivalis sulaukė neįprasto protesto – žmonės sėdi gatvėse ir priekaištauja, kad korida tapo „per švelni“
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi