Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.12 09:18

Saugos diržai svarbūs ne tik lėktuvui kylant ir leidžiantis: per turbulenciją sužeisti 35 keleiviai

LRT.lt 2019.07.12 09:18

Mažiausiai 35 žmonės patyrė nedidelių sužeidimų į stiprią turbulenciją patekusiame bendrovės „Air Canada“ lėktuve. Orlaivis su 284-iais žmonėmis skrido iš Vankuverio Kanadoje į Sidnėjų Australijoje, tačiau dėl turbulencijos buvo priverstas nusileisti Havajuose.

Medikai apžiūrėjo nukentėjusiuosius Honolulu oro uoste, Havajuose. Kol bus suorganizuotas naujas lėktuvas, bendrovė keleivius apgyvendino viešbučiuose.

„Kai kuriuos neprisisegusius žmones galėjai matyti pakilusius į orą ir galvomis atsitrenkusius į lubas, buvo gana intensyvu“, – televizijai KHON sakė vienas iš keleivių Jessas Smithas, kurį cituoja BBC.

Panašu, kad „Air Canada“ lėktuvas pateko ne į audrą, o į tai, kas vadinama giedro oro dangaus turbulencija. Kaip rašo BBC, ji susidaro ramiame, nedebesuotame danguje, nesant požymių apie galimą turbulenciją.

Ji susidaro, kai susiduria skirtingais greičiais judančios oro masės ir neaptinkama įprastais radarais ar juolab plika akimi. Pilotai tokiais atvejais remiasi kitų orlaivių pranešimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi