Pasaulyje

2019.07.11 19:37

ES teismas atšaukė sankcijas Janukovyčiui ir jo aplinkai

BNS2019.07.11 19:37

Europos Sąjungos teismas ketvirtadienį atšaukė sankcijas, pastaruosius kelerius metus taikytas buvusiam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui, jo sūnui Oleksandrui ir keliems nuversto lyderio bendražygiams.

Tokį sprendimą teismas priėmė išnagrinėjęs skundus, kuriuos be V. Janukovyčiaus ir jo sūnaus pateikė keli aukšto rango pareigūnai, tarp jų – buvęs finansų ministras Oleksandras Klymenka, ekspremjeras Serhijus Arbūzovas, buvęs generalinis prokuroras Viktoras Pšonka ir jo sūnus Artiomas Pšonka, taip pat buvęs prezidento administracijos vadovas Andrijus Kliujevas.

Teismo išplatintame pranešime pabrėžiama, kad 2014 metais buvo pirmą kartą buvo įšaldytas visų šių asmenų turtas ES teritorijoje, nes tėvynėje jiems buvo iškelta kaltinimų dėl korupcijos.

„Sprendimas įšaldyti šių asmenų turtą kelis kartus buvo pratęsiamas vieneriais metais, atsižvelgiant į tai, kad Ukrainos valdžia traukė juos baudžiamojon atsakomybėn už neteisėtą valstybinių lėšų ir turto pasisavinimą“, – nurodoma pranešime.

„Remiantis šiandien priimtu sprendimu, Generalinis Teismas palaiko šių ukrainiečių veiksmus ir atšaukia jiems taikytas ribojamosios priemonės“, – konstatavo teismas.

Teisėjai suabejojo, ar Ukrainos teisėsaugos sprendimas iškelti baudžiamąsias bylas buvo priimtas „nepažeidžiant teisės į gynybą“.

Anksčiau ketvirtadienį Ukrainos generalinio prokuroro atstovė Larisa Sarhan pabrėžė, kad bet koks ES teismo sprendimas „nepadarys jokio poveikio minėtų asmenų atžvilgiu vykdomiems tyrimams".

Kovą ES teismas buvo pratęsęs sankcijas V. Janukovyčiui ir 11 jo bendražygių dar vieneriems metams.

Vėliau ukrainiečių prokurorai informavo, kad varžomosios priemonės buvo atšauktos A. Kliujevui.