Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.11 16:43

Italijos prokuroras pradėjo tyrimą: valdantieji įtariami derėjęsi dėl Rusijos finansinės paramos

LRT.lt 2019.07.11 16:43

Milano prokuroras pradėjo tyrimą dėl kaltinimų, kad Italijos vicepremjero Matteo Salvini partijos „La Lega“ nariai derėjosi su Rusijos atstovais dėl galimos 65 mln. eurų dydžio paramos, praneša naujienų agentūra ANSA.

Trečiadienį leidinys „BuzzFeed“ paskelbė publikaciją, kurioje atskleidžiama, kad 2018 metais artimas Italijos vicepremjero ir vidaus reikalų ministro M. Salvini patikėtinis Gianluca Savoini kartu su dar dviem italais dar dalyvavo derybose su neįvardytais rusais.

Italijos spauda šį žmogų vadina Salvinio „šerpu į Rusiją“, o jis pats savo „WhatsApp“ programėlės paskyros nuotraukoje matomas spaudžiantis ranką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Jų metu buvo aptarta galimybė paremti Italijos valdančiąją „La Lega“ partiją pinigais iš Rusijos naftos.

Italijos spauda jau anksčiau kelis kartus minėjo, kad Italijos valdančioji kraštutinių pažiūrų „Lygos“ partija gavo finansinę paramą iš Maskvos. Partijos vedlys M. Salvini neigė sulaukęs pinigų iš Rusijos.

Pokalbiai dėl „puikaus aljanso“ vyko 2018 metų spalio 18 dieną prašmatniame Maskvos „Metropol“ viešbutyje. Čia dalyvavo 3 rusai ir 3 italai.

„Mes norime pakeisti Europą. (...) Nauja Europa turi būti artima Rusijai, kaip buvo anksčiau, nes mes norime turėti savo suverenumą“, – įraše girdimas artimas M. Salviniui žmogus Gianluca Savoini.

Pokalbyje dalyvavę rusai, kurių tapatybės „BuzzFeed“ portalui nustatyti nepavyko, M. Salvinį entuziastingai vadina „Europos Trumpu“.

Jie kelis kartus užsimena apie „vakarykštį susitikimą“ ir du kartus pamini, kad detales turės aptarti su „vicepremjeru“ bei tikisi, jog „ponas Pliginas uždegs žalią šviesą“.

Italijos įstatymai draudžia politinėms partijos sulaukti paramos iš užsienio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi