Pasaulyje

2019.07.11 14:14

Vatikane prieš 36 metus dingusios paauglės byla neatskleista: atkasus kapus paaiškėjo, kad jie tušti

atnaujinta 14.50
BNS, LRT.lt 2019.07.11 14:14

Paslaptis, gaubianti vienos italų paauglės dingimą prieš 36 metus, ketvirtadienį dar labiau padidėjo atkasus du kapus Vatikane, kuriuose, kaip manyta, galėjo būti jos palaikai.

Netikėtai pasirodė, kad šie kapai Vokiečių kapinėse yra apskritai tušti.

Vatikano pareiškime sakoma, kad juose nerasta ne tik dingusios Emanuelos Orlandi palaikų, bet net ir dviejų princesių, kurios čia turėjo būti palaidotos.

Balandžio pradžioje Vatikanas nusprendė atnaujinti tyrimą dėl mįslingo merginos dingimo.

Tyrimas buvo atnaujintas, kai advokatė Laura Sgro gavo anoniminį laišką, kuriame buvo atskleista iki tol nežinoma informacija. „Ieškokite ten, kur rodo angelas“, – buvo rašoma laiške. Užuomina nukreipė į angelo statulą, stovinčią šalia princesės Sofijos ir princo Gustavo kapo Teutonų kapinėse Vatikano teritorijoje.

Gavus konfidencialią informaciją, buvo pradėti tyrimai. Ištyrinėjus laiške nurodytą vietovę paaiškėjo, kad kapas mažiausiai kartą buvo atkastas, o antkapio statulos data nesutampa su princo ir princesės antkapio statulos data, buvo rašoma Italijos laikraštyje „Corriere della Sera“.

Pradinio Emanuelos dingimo tyrimo rezultatai atskleidė, kad ji buvo suviliota seksualiniais motyvais, o tada nužudyta. Bet taip ir neatsiradus kūnui, per daugelį metų spekuliacijos kaip reikiant įsisiūbavo.

Žurnalistas Pino Nicotris sugalvojo dar sensacingesnę versiją. Jis parašė knygą, kurioje teigiama, kad Emanuela buvo šėtoniškos seksualinės orgijos, kurią surengė tam tikri kunigai, auka. Pasak žurnalisto, tie patys kunigai vėliau ir klaidino tyrėjus, siuntinėdami jiems begalę užuominų, rašo „The Spectator“.

Didžiausias lūžis byloje įvyko 2008 m., kuomet buvusi nusikaltėlio Enrico De Pediso meilužė valdžiai pranešė, jog jis suorganizavo Emanuelos pagrobimą. Anot moters, E. De Pedisui taip pasielgti paliepė kontroversiškas arkivyskupas, buvęs Vatikano banko prezidentas amerikietis Paul C. Marcinkus, miręs 2006 m., rašoma „Insider.com“.

Pasak dar vienos teorijos, E. De Pediso vadovaujama Magliano grupuotė pagrobė Emanuelą norėdami atgauti dalį pinigų, kurių neteko bankrutavus bankui „Ambrosiano“, prie kurio bankroto prisidėjo ir P. C. Marcinkus, praneša „The Spectator“.

Tačiau visos pareigūnų pastangos kol kas neduoda vaisių sprendžiant šią mįslingą bylą.