Pasaulyje

2019.07.11 14:08

Latvija išsikvietė Rusijos diplomatą: protestuoja dėl Stalino ir Hitlerio nusikaltimų pateisinimo

BNS 2019.07.11 14:08

Latvijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį iškvietė Rusijos laikinąjį reikalų patikėtinį Vadimą Vasiljevą ir pareiškė jam protestą dėl bandymų pateisinti Josifo Stalino ir Adolfo Hitlerio nusikaltimus.

„Latvija kategoriškai smerkia pastaruoju metu Rusijoje dominuojančius bandymus pateisinti Stalino ir Hitlerio drauge įvykdytus nusikaltimus, įskaitant Molotovo–Ribbentropo (Ribentropo) pakto sudarymą. Ypač ciniškas yra (artilerijos) saliutų Maskvoje organizavimas Baltijos valstybių sostinių „išvadavimo“ garbei per 80-ąsias pakto sudarymo metines“, – sakoma ministerijos pareiškime.

„Sveikindami nacizmo sutriuškinimą primename pasauliui, kad Latvijos, Lietuvos ir Estijos laisvė ir nepriklausomybė buvo atkurtos 45 metais vėliau, nes Raudonosios armijos įvedimas reiškė sovietų okupacijos atkūrimą“, – pažymėjo Latvijos užsienio reikalų ministerija.

Per pokalbį Rusijos ambasados atstovui buvo nurodyta, kad Maskvoje planuojamą šventinį artilerijos saliutą Rygos išvadavimo nuo nacių okupacijos 75-osioms metinėms Latvija laiko nepriimtinu ir nedraugišku žingsniu.