Pasaulyje

2019.07.11 13:58

Rusijos kaltinimai – JAV specialiai didina įtampą su Iranu

ELTA 2019.07.11 13:58

Rusija dėl britų komercinio laivo, kurį sulaikyti mėgino Irano laivai, incidento apkaltino Vašingtoną. Rusijos atstovai tvirtino, kad tai buvo specialiai suplanuota įtampai tarp JAV ir Irano didinti.

„Situacija kelią nerimą, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas. – Viso to priežastys – aiškios. Tai sąmoninga, gerai apgalvota Vašingtono veiksmų kryptis, JAV siekia aštrinti situaciją regione.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas žurnalistams sakė, kad jam yra žinoma, jog incidentas iš tiesų įvyko, bet esą labai svarbus ir Teherano neigimas, į kurį reikia atsižvelgti. D. Peskovas kvietė ramaus dialogo – sakė, kad kaip ir prieš incidentą, taip ir dabar reikėtų raginti visus Persijos įlankoje elgtis atsargiai.

Didžiosios Britanijos atstovai skelbė, kad trečiadienį trys Irano laivai mėgino užtverti kelią, sustabdyti britų krovininį laivą „British Heritage“.

„Fregata „HMS Montrose“ buvo priversta įsisprausti tarp Irano laivų ir „British Heritage“ laivo ir paskelbti perspėjimą Irano laivams, kurie po šio perspėjimo apsisuko.

Irano atstovai ketvirtadienį visus kaltinimus dėl britų laivo sulaikymo neigė.

Liepos 4 dieną Didžiosios Britanijos pareigūnai sulaikė Irano naftos tanklaivį, kuris, manoma, krovinį gabeno į Siriją. Šis krovinys pažeidė Europos Sąjungos paskirtas sankcijas.

Ketvirtadienį S. Riabkovas Didžiosios Britanijos veiksmus pavadino „papiktinančiais“. Jis teigė, kad britai pažeidė ne tik tarptautinę teisę, bet ir Europos Sąjungos vidinius nutarimus.