Pasaulyje

2019.07.11 13:28

Nepaisant JAV grasinimų, Prancūzijos parlamentas įvedė interneto milžinų mokestį

ELTA2019.07.11 13:28

Prancūzijos parlamentas ketvirtadienį priėmė įstatymą, pagal kurį bus apmokestinamos didelių technologijų įmonių pajamos. Toks prancūzų užmojis supykdė Vašingtoną, kuris jau pradėjo tyrimą dėl šio mokesčio įvedimo.

Taip vadinamą GAFA mokestį, pavadintą pagal „Google“, „Apple“, „Facebook“ ir „Amazon“, Senatas priėmė įprastu balsavimu. Anksčiau šį įstatymą priėmė ir žemutiniai parlamento rūmai – Nacionalinė Asamblėja.

Mokestis būtų taikomas visoms įmonėms, kurių skaitmeninėje erdvėje gaunamos pajamos siekia 750 mln. eurų, iš kurių bent 25 mln. eurų turėtų būti gaunamos Prancūzijoje.

Prancūzija tapo pirmąja iš didžiųjų pasaulio ekonomikų, apmokestinusia didelių technologijų bendrovių internete gaunamas pajamas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau nurodė ištirti Prancūzijos įvedamą mokestį didžiosioms technologijų bendrovėms.

Jungtinių Valstijų prekybos įgaliotinis Robertas Lighthizeris tvirtino, kad JAV yra labai sunerimusios, jog toks mokestis yra neteisingas, nes juo esą būtų apmokestinamos daugiausia amerikietiškų įmonių pajamos.

Savo ruožtu Prancūzija atmeta Jungtinių Valstijų kaltinimus diskriminacija, o šalies finansų ministras Bruno Le Maire'as pareiškė, kad JAV grasinimai nėra tinkamas būdas spręsti nesutarimus.

„Kaip sąjungininkai, manau, mes galime ir privalome išspręsti savo nesutarimus kitokiais būdais, o ne grasinimais“, – sakė B. Le Maire`as.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt