Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.11 12:00

Abejonės dėl ES plėtros būtinybės Tusko nekamuoja

BNS 2019.07.11 12:00

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas nesutinka su kai kurių Europos politikų abejonėmis dėl Europos Sąjungos plėtros būtinybės.

„Europos Sąjungoje daug kas abejoja dėl tolesnės plėtros. Manęs jokios abejonės nekamuoja“, – ketvirtadienį sakė D. Tuskas tarptautinėje konferencijoje Batumyje, skirtoje 10-osioms ES projekto „Rytų partnerystė“ metinėms.

Jis pažymėjo, kad, „kaip ir pačios Europos Sąjungos atveju prieš daugiau nei 60 metų, tokie procesai neįvyksta per vieną dieną ar pagal vieną planą“ visiems.

Pasak D. Tusko, ES „ir toliau bus įtrauki iniciatyva santykiams tarp Europos Sąjungos ir visų šešių („Rytų partnerystės“) partnerių stiprinti, taikydama diferencijuotus metodus kiekvienai partnerei, pagal jų pačių siekius ir galimybes“.

„Rytų partnerystėje“ dalyvauja Azerbaidžanas, Armėnija, Baltarusija, Gruzija, Moldavija ir Ukraina.

„Toliau plėtosime galimybes, cituoju, „spartinti politinę asociaciją ir tęsti ekonominę ES ir suinteresuotų partnerių integraciją“, koks ir buvo pradinis tikslas, deklaruotas vis dar galiojančioje Prahos viršūnių susitikimo deklaracijoje, pažymėjo D. Tuskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi