Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.11 11:34

JAV pradėjo tyrimą dėl Prancūzijos planų apmokestinti interneto milžinus

ELTA 2019.07.11 11:34

JAV prezidentas Donaldas Trumpas nurodė ištirti Prancūzijos planus įvesti mokestį didžiosioms technologijų bendrovėms, rašo BBC.

Jungtinių Valstijų prekybos įgaliotinis Robertas Lighthizeris tvirtino, kad JAV yra labai sunerimusios, kad toks mokestis yra neteisingas, nes juo esą būtų apmokestinamos daugiausia amerikietiškų įmonių pajamos.

Ketvirtadienį dėl naujojo 3 proc. dydžio interneto milžinų mokesčio įvedimo balsuos Prancūzijos parlamentas. Mokestis būtų taikomas didelėms technologijų įmonėms, tokioms kaip „Google“ ir „Facebook“. Prancūzų nuomone, šios įmonės dabar išnaudoja įstatymų spragas, kad galėtų mokėti kuo mažiau mokesčių.

Mokestis būtų taikomas visoms įmonėms, kurių skaitmeninėje erdvėje gaunamos pajamos siekia 750 mln. eurų, iš kurių bent 25 mln. eurų turėtų būti gaunamos Prancūzijoje.

„D. Trumpas nurodė ištirti šio įstatymo poveikį ir nuspręsti, ar jis gali diskriminuoti JAV įmones ir kenkti JAV prekybai“, – kalbėjo R. Lighthizeris.

Šis JAV tyrimas gali pasibaigti naujais muitais prancūziškoms prekėms. Anksčiau Jungtinėse Valstijose jau buvo atliekami panašūs tyrimai dėl ES ir Kinijos veiksmų, pasibaigę baudžiamaisiais muitais.

Sprendimą pradėti tyrimą pasveikino JAV Senato finansų komiteto nariai respublikonas Chuckas Grassley'is ir demokratas Ronas Wydenas.

„Skaitmeninių paslaugų mokestis, kurį siekia įvesti Prancūzija ir kitos Europos šalys, yra aiškiai protekcionistinis ir nesąžiningai nukreiptas prieš amerikiečių bendroves. Tai pakenks amerikiečių darbuotojams“, – bendrame pranešime teigė senatoriai.

Prekybos įgaliotinio R. Lighthizerio biuras per ateinančias savaites surengs klausymus, po kurių pristatys rekomendacijas, kaip JAV vyriausybė turėtų reaguoti.

Savo ruožtu Prancūzijos vyriausybė tvirtino, kad bendrovėms negalima leisti išvengti mokesčių vien dėl to, kad jų būstinės yra kitose šalyse. Šiuo metu daugelis JAV technologijų milžinų yra įregistravę savo veiklą Europos žemyne įvairiose lengvatinio apmokestinimo šalyse, kaip Airija ar Liuksemburgas.

Interneto milžinų mokestis Prancūzijoje paveiktų iš viso maždaug 30 bendrovių. Dauguma jų – Jungtinių Valstijų, taip pat bus apmokestinamos kelios Kinijos, Vokietijos, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos įmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi