Pasaulyje

2019.07.11 10:39

JAV nesėkmė – nė viena valstybė nepasmerkė Irano užmačių sodrinti uraną

Neeilinis, Jungtinių valstijų prašymu sušauktas Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) susitikimas Irano klausimams spręsti baigėsi be konkrečių rezultatų. 

Nė viena delegacija neparėmė Vašingtono ketinimų oficialiai pasmerkti Iraną dėl urano sodrinimo ir jo atsargų kaupimo. Į baigiamąjį dokumentą buvo tiesiog surašyti visų ambasadorių pasisakymai.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas tviteryje priminė, kad pirmosios sankcijos Iranui buvo įvestos dėl to, kad šis, nusižengdamas branduolinio neplatinimo sutarčiai, slėpė urano sodrinimo programą.

D. Trumpas dar kartą išpeikė 2015-ųjų sutartį dėl Irano branduolinės programos ribojimo ir pažadėjo, kad JAV įves dar griežtesnes sankcijas teokratiniam Teherano režimui.

„Kaip žinote, neplatinimo sutartis nedraudžia sodrinimo. Tai kiekvienos neplatinimo sutarties narės teisė, taip pat ir Irano. Tai ką mes darome yra visiškai skaidru ir stebint TATENA. Inspektoriai ten yra, stebima visa veikla, neturime ką slėpti, taigi pagrindo nerimauti nėra“, – sako Irano ambasadorius prie TATENA Kazemas Gharaibas Abadis.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 4:36 min.