Pasaulyje

2019.07.11 08:13

Andrzejus Duda: Nausėdos vizitą į Lenkiją laikau draugystės ženklu

išskirtinis interviu – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“
Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.11 08:13

Praėjus kelioms po inauguracijos, naujasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona vyks į Varšuvą. Lenkija pasirinkta pirmai naujojo prezidento kelionei. Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda sako, kad Varšuvą ir jį asmeniškai labai nudžiugino toks gestas.

„Jau kurį laiką santykių būklė gera. Ir, atrodo, apie tai galime kalbėti su dideliu malonumu. Turiu pripažinti, labai apsidžiaugiau išgirdęs prezidento pareiškimą, kad pirmo vizito vyks į Varšuvą. Tai labai aiškiai rodo prezidento požiūrį į mūsų kaimynystę ir mūsų bendrą reikalą – kaimyniškus santykius. Man jie labai svarbūs. Svarbu, kad Lietuvos-Lenkijos ir mūsų visuomenių santykiai būtų kuo geresni, kad siena neskirtų, nors jos iš tiesų nėra, nes šalia gyvena tautos, kurių bendra didi istorija ir kurios draugauja. Tokį prezidento gestą laikau draugystės ženklu ir su dideliu malonu Varšuvoje pasveikinsiu prezidentą ir jo sutuoktinę“, – sako Lenkijos prezidentas.

Interviu specialiai LRT „Dienos temai“ jis pabrėžė, kad su malonumu pasveikins Varšuvoje Lietuvos prezidentą ir jo žmoną.

Išskirtinę LRT TELEVIZIJOS laidą „Dienos temą“ žiūrėkite šį penktadienį 21 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt