Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.10 19:31

Italijos vicepremjeras neigia gavęs pinigų iš Rusijos

BNS 2019.07.10 19:31

Italijos vicepremjeras Matteo Salvini trečiadienį paneigė gavęs kokių nors pinigų rinkimų kampanijos finansavimui iš Rusijos investuotojų, po naujienų svetainėje „BuzzFeed“ paskelbtų įtarimų, kad vienas iš jo artimų patarėjų tuo tikslu rengė slaptus susitikimus Maskvoje.

„Esu bylinėjęsis anksčiau ir vėl tai padarysiu šiandien, rytoj ir poryt“, – sakė M. Salvini pareiškime, išplatintame po to, kai „BuzzFeed“ pasirodė neva slaptų derybų Maskvoje nuorašas.

„Niekada nepaėmiau nė vieno rublio, nė vieno dolerio, nė vienos lyros ir nė butelio degtinės finansavimo iš Rusijos“, – sakė kraštutinių dešiniųjų partijos „Lyga“ vadovas.

„BuzzFeed“ nurodė, kad derybose Maskvoje dalyvavęs M. Salvini patarėjas yra Gianluca Savoini. Pasak portalo, spalio 18 dienos susitikimas – surengtas kiek daugiau nei pusė metų iki rinkimų į Europos Parlamentą – yra Maskvos sąmokslo su ultradešiniaisiais Europos populistų judėjimais naujausias įrodymas.

Remiantis pateiktu pokalbio nuorašu, per viename Maskvos viešbutyje vykusias derybas daugiausia dėmesio buvo skiriama galimam sandoriui – kad viena Rusijos naftos bendrovė kasmet parduotų maždaug 3 mln. tonų kuro Italijos naftos milžinei ENI. Šio sandorio vertė siekė maždaug 1,5 mlrd. JAV dolerių.

Šeši jame dalyvavę asmenys – G. Savoini, dar du italai ir trys neįvardyti rusai – aptarinėjo, kaip šio sandorio pinigai galėtų patekti į „Lygos“ iždą, skelbia " BuzzFeed“.

„Jų formalus tikslas buvo sandoris dėl naftos pirkimo, tačiau jų tikrasis ketinimas buvo pakenkti liberaliosioms demokratijoms ir formuoti naują, nacionalistinę Europą, besilygiuojančią į Maskvą“, – nurodoma straipsnyje.

Lieka „neaišku, ar viešbutyje „Metropol“ aptarinėtas susitarimas buvo kada nors įgyvendintas ir ar M. Salvini „Lyga“ gavo kokį nors finansavimą“ iš Rusijos įmonės, rašoma svetainėje.

Tuo metu M. Salvini naujienų agentūrą AGi patikino, kad „Lyga“ niekada nepaėmė nė cento iš Rusijos“.

„Svarbus yra tik vienas dalykas – tiesa. Visa kita tėra kalbos“, – sakė jis.

Italijos opozicinės partijos paragino nedelsiant pradėti tyrimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi