Pasaulyje

2019.07.10 17:23

„Eik, pavaikščiok“: išvijęs iš posėdžio valdininką Zelenskis sulaukė plojimų

LRT.lt2019.07.10 17:23

Borispolio savivaldybės taryboje lankęsis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis iš viešo posėdžio išvijo vietos valdininką. Kaip praneša apsižodžiavimą užfiksavusi Ukrainos žiniasklaida, šalies vadovo nemalonės jis sulaukė dėl neetiško elgesio posėdžio metu – čia pat V. Zelenskis priminė jo teistumą ir šiurkščiai išprašė iš salės.

Pasak naujienų agentūros „Unian“, Kijevo apskrityje esančio Borispolio taryboje kivirčas įvyko aptariant vietos ligoninės padėtį. Posėdžio metu tarybos sekretorius Jaroslavas Godunokas, priklausantis Julijos Tymošenko partijai „Batkivščina“, esą reguliariai ir garsiai replikavo, pertraukinėjo posėdį. Į tai sureagavęs V. Zelenskis leido šiam pasisakyti pasitarimo tema.

Po to tęsė: „Kai labai daug rėkia, aš visada paprašau internete surasti kažką apie žmogų, kuris daug rėkia. Man beveik 42 metai ir aš savo amžiuje mačiau daug žmonių. Aš čia paskaičiau laikraštyje. Tiesa tai ar ne: jūs – „Batkivščinos“ narys, Borispolio miesto tarybos sekretorius, anksčiau teistas pagal Ukrainos Baudžiamojo kodekso 3 dalies 142 straipsnį, apiplėšimas sukeliant sunkius kūno sužalojimus. Jaroslavas Nikolajevičius, tai – jūs?“

Valdininkui patvirtinus, V. Zelenskis nedelsdamas liepė jam pasišalinti: „Eikite iš čia. Eik iš čia“.

Beišeinančiam J. Godunkovui dar replikavus apie V. Zelenskio inauguracijos metu pasakytus žodžius, kad „nuo šiol kiekvienas Ukrainietis – prezidentas“, šalies vadovas jam pakartojo raginimą eiti „pavaikščioti“. Po šių žodžių salėje pasigirdo plojimai.

„Tu – tikrai ne prezidentas, nes prezidentas neturi kriminalo“, – sakė Ukrainos vadovas.

V. Zelenskis Ukrainos prezidentu inauguruotas šių metų gegužės 20-ąją, antrajame rinkimu ture jis įveikė Petro Porošenką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt