Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.10 16:15

Prancūzija pripažino, kad Libijoje rastos „Javelin“ raketos jos, bet neigia pažeidusi embargą

ELTA 2019.07.10 16:15

Prancūzija pripažino, kad keturios prieštankinės raketos, rastos Libijoje esančioje bazėje, kurią naudoja generolui Khalifai Haftarui ištikimos pajėgos, priklausė Prancūzijai, tačiau teigė, kad raketos buvo nebetinkamos naudoti.

Prancūzija tuo pačiu paneigė, kad pažeidė Jungtinių Tautų (JT) ginklų embargą.

Prancūzijai pripažinus, kad jai priklausė šios raketos, kilo naujų spėlionių dėl šalies vaidmens Libijos konflikte. JT remiama Libijos vyriausybė anksčiau kaltino Prancūziją remiant Kh. Haftarą, bet Paryžius tokius kaltinimus neigė.

Patvirtindama dienraščio „The New York Times“ pranešimą, Prancūzijos gynybos ministerija teigė, kad birželio pabaigoje į pietus nuo Tripolio esančioje stovykloje rastos JAV pagamintos „Javelin“ raketos iš tiesų priklausė Prancūzijai.

Gynybos ministerijos pranešime nurodoma, kad niekada nebuvo ketinama perduoti jokiai grupuotei šių „nenaudojamų“ JAV pagamintų raketų ir jos turėjo būti sunaikintos.

Prancūzijos gynybos ministerija pridūrė, kad raketos buvo „sugadintos ir nebetinkamos naudoti“, dėl to buvo laikinai sandėliuojamos. Prancūzija paneigė, kad tiekė jas sukilėlių vadui Kh. Haftarui. Anot ministerijos, Libijoje veikiančios Prancūzijos pajėgos „prarado raketų pėdsakus, kai paaiškėjo, kad jos sugedusios“.

Račiau Gynybos ministerijos pranešime nepaaiškinama, kaip raketos buvo prarastos, ir tai tikėtina padidins įtarimus, kad Paryžius remia Kh. Haftarą.

Keturios prieštankinės raketos rastos birželį, kai pajėgos, ištikimos JT remiamai Libijos vyriausybei, užgrobė bazę Garjane, esančią už 100 km į pietus nuo Tripolio.

Generolo Kh. Haftaro pajėgos šiuo metu siekia perimti sostinės Tripolio kontrolę.

Libiją nuo 2011 metų, kai buvo nuverstas ir nužudytas ilgametis Libijos diktatorius Muammaras Gaddafis, niokoja smurtas ir susiskaldymas.

Libijoje veikia dvi konkuruojančios vyriausybės. Sostinėje Tripolyje veikia tarptautinės bendrijos remiama Nacionalinės Santarvės Vyriausybė (NSV). Tuo metu generolas Kh. Haftaras ir jo vadovaujama Libijos Nacionalinė Armija (LNA) remia priešišką vyriausybę šalies rytuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi