Pasaulyje

2019.07.10 14:07

Skandalo atomazga: po nutekintų pastabų apie Trumpą atsistatydina Britanijos ambasadorius

atnaujinta 14.33
LRT.lt, ELTA2019.07.10 14:07

Jungtinės Karalystės ambasadorius JAV Kimas Darrochas trečiadienį atsistatydino iš pareigų, po to, kai buvo nutekinta diplomatinė žinutė, kurioje jis neigiamai atsiliepė apie JAV prezidento administraciją, praneša BBC.

K. Darrochas sakė atsistatydinęs, nes siekė pabaigti visas spekuliacijas. Pasak ambasadoriaus, nutekintų laiškų incidentas užkirto kelią jam tinkamai dirbti savo darbą.

Laiškuose, kuriuos gavo Jungtinės Karalystės spauda, K. Darrochas Baltųjų rūmų administraciją ir patį JAV prezidentą Donaldą Trumpą vadino „neišmanančiais“ ir „išskirtinai neveiksmingais“ bei teigė, jog nesą ženklų, kad tokia tendencija keisis.

Tai sukėlė D. Trumpo pasipiktinimą, kuris ambasadorių užsipuolė žinutėmis tviteryje, pareiškė su juo nedirbsiantis, ir pavadino „labai kvailu vyriškiu“. Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May bei šalies užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas išreiškė palaikymą ambasadoriui, tačiau jis trečiadienį pranešė atsistatydinantis.

K. Darrochas yra vienas labiausiai patyrusių Didžiosios Britanijos diplomatų. Savo darbą Vašingtone jis pradėjo 2016 metų sausį, tai yra dar prieš tai, kai D. Trumpas laimėjo prezidento rinkimus.