Pasaulyje

2019.07.10 13:24

Irano viceprezidentas: JAV sankcijos leido plėtoti kitokį eksportą

ELTA2019.07.10 13:24

Jungtinių Valstijų sankcijos Irano naftos sektoriui leido šaliai per pastaruosius tris mėnesius ne naftos produktų eksportą padidinti 45 proc., teigia Irano viceprezidentas Sorena Sattaris.

„Iranas sankcijų sąlygomis sugebėjo imtis infliacijos suvaldymo ir savo produkcijos eksporto veiksmų. Per pastaruosius tris mėnesius ne naftos eksporto apimtys augo maždaug 45 proc.“, – Jekaterinburge vykstančioje ekonomikos ir inovacijų parodoje kalbėjo už Irano mokslą ir technologijas atsakingas S. Sattaris.

Pasak viceprezidento, Iranas amerikiečių sankcijas išnaudoja ekonomikos diversifikavimui ir priklausomybės nuo naftos eksporto sumažinimui.

Pirmadienį Irano naftos ministras Bijanas Namdar Zanganehas tvirtino, esą Jungtinės Valstijos naudojasi sankcijomis, kad sudrebintų pasaulinę naftos pramonę ir taip įgytų įtakos rinkoje, kurią jau greitai gali užpildyti JAV skalūnų nafta.

Donaldo Trumpo iniciatyva Vašingtonas pernai pasitraukė iš 2015-ųjų Irano branduolinio susitarimo ir įvedė sankcijas Teheranui ir šalies naftos pramonei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt