Pasaulyje

2019.07.10 12:00

Iš Šiaurės Korėjos deportuotas australas studentas neigė buvęs šnipu

ELTA2019.07.10 12:00

Australijos studentas ir gidas Alekas Sigley, kuris kelioms dienoms buvo sulaikytas Šiaurės Korėjoje, paneigė kaltinimus, kad šnipinėjo.

Praėjusį ketvirtadienį A. Sigley buvo paleistas ir padedant Švedijos diplomatams deportuotas iš Šiaurės Korėjos. Dabar jis yra Tokijuje kartu su japone žmona.

Šiaurės Korėja 29 metų studetą iš Perto apkaltino šnipinėjimo, antivalstybine veikla ir todėl suėmė. Šiaurės Korėjos atstovai teigė, kad A. Sigley pagavo nusikaltimo vietoje, o šis sąžiningai pripažino, jog šnipinėjo.

Režimo atstovai sakė, kad studentas buvo paleistas ir deportuotas iš šalies po to, kai jis Šiaurės Korėjos maldavo atleidimo.

Šiaurės Korėja A. Sigley kaltino skleidžiant propagandą prieš Pchenjaną ir teikiant įvairioms kritiškai nusiteikusioms naujienų agentūroms nuotraukas ir kitą svarbią medžiagą apie šalį.

Vėlyvą antradienį A. Sigley tviteryje parašė, jog kaltinimas, kad šis buvęs šnipu, žinoma, yra neteisingas.

A. Sigley patikino, kad žiniasklaidos agentūroms yra teikęs tik tokią informaciją, kuri jau buvo publikuota viešai.
A. Sigley, laisvai kalbantis korėjiečių kalba, Šiaurės Korėjoje vedė ekskursijas, kurios, pasak studento, dabar atšauktos.

Jis teigė, kad vis dar yra susidomėjęs Šiaurės Korėja ir ten norėtų tęsti akademinį darbą. Vis dėlto, studentas sakė nebegalės pabaigti pradėtų Šiaurės Korėjos literatūros magistro studijų, nors jau buvo įveikęs daugiau nei pusę kurso.