Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.10 11:56

Kim Jong Unas pareiškė, kad svarbiau išlaikyti sistemą, nei panaikinti sankcijas

ELTA 2019.07.10 11:56

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas antroje birželio pusėje įvykusiame susitikime su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu pareiškė, jog Pchenjanui svarbiausia yra valstybinės santvarkos išsaugojimas, o ne taikomų ekonominių sankcijų panaikinimas.

Tai trečiadienį pranešė Japonijos laikraštis „Yomiuri“, remdamasis diplomatiniais šaltiniais.

„Mes nesilaikome įsikibę sankcijų panaikinimo idėjos. Dabar svarbiausia – garantuoti mūsų politinės sistemos saugumą“, – cituoja leidinys Šiaurės Korėjos lyderio žodžius. Be to, Kim Jong-unas tame susitikime pareiškė esąs už tai, kad derybos su Vašingtonu dėl denuklearizavimo vyktų normaliai, ir teigė, kad Pchenjanui nereikės branduolinio ginklo, jeigu JAV nutrauks priešišką politiką ir pripažins KLDR valstybinės santvarkos išsaugojimo svarbą.

Xi Jinpingas savo ruožtu pareiškė remiąs tokią Pchenjano poziciją ir sakė, kad Kinija yra prieš KLDR valdžios pakeitimą kariniu ar kitokiu trečiųjų šalių kišimusi.

„Yomiuri“ primena, kad vasario pabaigoje Hanojuje įvykusiame Kim Jong-uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikime nuskambėjęs Šiaurės Korėjos reikalavimas atšaukti visas sankcijas įstūmė derybas į aklavietę.

Bet per neseniai surengtą susitikimą su Amerikos lyderiu dviejų Korėjų pasienyje Kim Jong-unas pakeitė derybų strategiją ir daugiausia akcentavo tai, kaip svarbu išsaugoti politinę sistemą Šiaurės Korėjoje, rašo Japonijos leidinys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi