Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.10 11:18

JAV nori burti koaliciją, kuri saugotų vandenis Artimuosiuose Rytuose

ELTA 2019.07.10 11:18

JAV siekia sukurti tarptautinę karinę koaliciją saugoti vandenis aplink Iraną ir Jemeną, antradienį skelbė JAV karinių pajėgų atstovai. Tokios iniciatyvos reikiamybė svarstoma dėl susidariusios įtampos tarp Vašingtono ir Teherano.

Jūrų generolas Josephas Dunfordas, Jungtinio štabo vadų komiteto viršininkas, teigė norįs užtikrinti judėjimo laisvę regione, kurį kerta beveik visi svarbiausi prekybiniai keliai. Nauja koalicija turėtų užtikrinti, kad laivai galėtų saugiai plaukti per Hormūzo ir Bab al-Mandabo sąsiaurius.

JAV Iraną kaltino dėl gegužę ir birželį vykusių išpuolių prieš naftą gabenusius tanklaivius.

Generolas J. Dunfordas sakė, kad JAV kalbasi su keliomis valstybėmis, siekdamos suburti koaliciją.

Jei koalicija būtų įgyvendinta, JAV žada suteikti vadovavimo ir kontrolės laivus, kurie vykdytų priežiūros procesus. Vis dėlto kitos šalys turėtų pasiūlyti laivus, kurie galėtų netoliese patruliuoti ir lydėti komercinius laivus.

J. Dunfordas taip pat tikisi, kad per ateinančias kelias savaites pavyks nustatyti, kurios šalys norėtų ir galėtų prisidėti prie iniciatyvos. JAV tada tartųsi tiesiogiai su karinėmis pajėgomis ir taip nutartų, kokių kiekviena šalis turi specifinių gebėjimų, kurie galėtų būti panaudoti remti šią naują iniciatyvą.

Hormūzo ir Bab al-Mandabo sąsiauriai yra svarbios strateginės jūrų vietos, suteikiančios galimybę persikelti iš vandenyno į Persijos įlanką ir Raudonąją jūrą.

JAV valstybės sekretorius Mikeas Pompeo praėjusį mėnesį vylėsi, kad daugiau nei 20 šalių, tarp jų ir Jungtiniai Arabų Emyratai bei Saudo Arabija, galėtų vienytis, kartu dirbti ir taip užtikrinti jūrų saugumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi