Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.09 21:27

Britanija pasmerkė naujus Trumpo pasisakymus apie jos ambasadorių

BNS 2019.07.09 21:27

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas antradienį pareiškė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasielgė „nepagarbiai ir neteisingai“, pažėręs naujų įžeidžiamų komentarų apie atsistatydinančią britų premjerę Theresą May ir jos ambasadorių Vašingtone.

J. Huntas, besivaržantis su savo pirmtaku Borisu Johnsonu dėl teisės vėliau šį mėnesį pakeisti Th. May Dauningo gatvėje, pridūrė, kad tuo atveju, jeigu premjeru taps jis, paliks Jungtinės Karalystės ambasadorių Kimą Darrochą tose pačiose pareigose.

„@realDonaldTrump kalba atvirai, tad aš irgi taip kalbėsiu: šie komentarai yra nepagarbūs ir neteisingi mūsų premjerės ir mano šalies atžvilgiu“, – per „Twitter“ parašė diplomatijos vadovas.

„Jūsų diplomatai teikia savo privačias nuomones @SecPompeo [valstybės sekretoriui Mike'ui Pompeo)]; lygiai tą patį daro mūsiškiai! Sakėte, kad JK/JAV aljansas yra puikiausias visų laikų – ir aš sutinku, – tęsė J. Huntas. – Tačiau sąjungininkai turi elgtis vieni su kitais pagarbiai, kaip visuomet su jumis elgėsi @theresa_may.“

„Ambasadoriai yra skiriami JK vyriausybės, ir jeigu tapsiu premjeru, mūsų ambasadorius pasiliks“, – pabrėžė jis.

Šie komentarai buvo atsakas į D. Trumpo aštrius atsiliepimus apie Th. May vyriausybę ir K. Darrochą, išprovokuotus britų ambasadoriaus tiesmukų pareiškimų nutekintoje diplomatinėje korespondencijoje.

D. Trumpas antradienį pareiškė, kad K. Darrochas yra „labai bukas žmogus“, taip pat smerkė Th. May „kvailą“ „Brexit“ politiką. Tokias „Twitter“ žinutes jis skelbė jau antrą dieną iš eilės.

Šis ginčas gali išprovokuoti precedento neturinčią Vašingtono ir Londono diplomatinę krizę.

Varžantis dėl Konservatorių lyderio ir Britanijos premjero posto J. Huntas, kaip pranešama, atsilieka pagal populiarumą nuo B. Johnsono.

Th. May nutarė atsistatydinti nesugebėjusi užtikrinti Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos, nors praėjo jau treji metai po referendumo, per kurį buvo nubalsuota, kad JK turi palikti Bendriją.

Anksčiau B. Johnsonas sakė palaikąs gerus ryšius su D. Trumpo Baltaisiais rūmais ir pažymėjo, kad pats kritikavo Th. May „Brexit“ strategiją.

„Palaikau gerus ryšius su Baltaisiais rūmais, ir man nė kiek negėda tai sakyti“, - jis pareiškė žurnalistams.

„Manau, mums labai svarbu turėti tvirtus ryšius su mūsų svarbiausiu sąjungininku, – tęsė B. Johnsonas. – Jungtinės Valstijos yra, buvo, ir prognozuojamoje ateityje bus mūsų pirmutinės politinės ir karinės draugės.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi