Pasaulyje

2019.07.09 18:12

Rusai plūsta prie toksiškų Novosibirsko maldyvų: neatbaido perspėjimai dėl grėsmės sveikatai

LRT.lt2019.07.09 18:12

Rusijoje instagramo mėgėjai atrado naują kurortą, jau vadinamą Novosibirsko maldyvais. Tiesa, skaisčiai žydrą spalvą vandeniui čia suteikia greta esanti anglies gamykla, kuri perspėja vengti vandens, rašo „The Moscow Times“.

Socialiniame tinkle jau yra virš 150 nuotraukų iš šios vietovės, kur žmonės pozuoja greta žydro vandens ar jame. Tokią vandens spalvą sukuria greta Novosibirsko esanti anglies gamykla.

Gamykla perspėjo čia plūstančius turistus visais atvejais vengti sąlyčio su vandeniu.

„Vaikščioti pelenų atliekose yra tas pats kaip ir vaikščioti kariuomenės poligone: pavojinga ir nepageidautina“, – žurnalistams anksčiau šiais metais sakė gamyklos atstovai.

Vanduo žydrą spalvą įgauna jame tirpstant gamyklos išmetamam kalciui ir metalo oksidams. Aukšta vandens mineralizacija gali sukelti alergines reakcijas, o žmonės gali įstrigti dumblėtame rezervuaro dugne, rašo „The Moscow Times“.

„Maldaujame jūsų neįkristi į pelenų atliekas darantis asmenukes! Tai didžiausias pavojus“, – gamykla pranešė socialiniame tinkle.

Gamykla laikosi pozicijos, jog atlikti tyrimai rodo, jog šis atliekų sąvartynas prie Novosibirsko nėra radioaktyvus.

„Mūsų pelenų atliekos nėra nuodingos. Tačiau plaukioti čia draudžiama“, – pranešė gamykla, kurią cituoja „The Moscow Times“.