Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.09 17:50

ES ragina Iraną laikytis sutarties ir nebesodrinti urano

ELTA 2019.07.09 17:50

Branduolinį susitarimą su Iranu pasirašiusių Europos šalių užsienio reikalų ministrai ir Europos Sąjungos (ES) vyriausioji užsienio reikalų įgaliotinė antradienį išreiškė „gilų susirūpinimą“ dėl branduolinio susitarimo pažeidimų ir paragino Iraną grįžti prie sutarties laikymosi.

„Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministrai ir ES vyriausioji įgaliotinė reiškia gilų susirūpinimą, kad Iranas vykdo veiklą, nesuderinamą su jo įsipareigojimais pagal Bendrąjį išsamių veiksmų planą (JCPOA)“, – teigiama jų pranešime.

Sekmadienį Irano vyriausybė paskelbė, kad padidins urano prisodrinimo laipsnį virš 3,67 proc., kuris numatytas 2015 metais pasiektame daugiašaliame branduoliniame susitarime.

Pirmadienį Jungtinių Tautų (JT) inspektoriai patvirtino, kad Iranas padidino urano sodrinimo laipsnį, o praėjusią savaitę Teheranas patvirtino viršijęs susitarimu įtvirtintą 300 kg mažai prisodrinto urano atsargų limitą.

2015 m. susitarimas skirtas užkirsti Iranui kelią pasigaminti branduolinę bombą. Mainais už tai Iranui buvo atšauktos ekonominės sankcijos. Tačiau JAV pernai vienašališkai pasitraukė iš susitarimo ir atnaujino Iranui griežtas ekonomines sankcijas.

Likusios susitarimo šalys, tarp kurių dar yra Rusija ir Kinija, nuo to laiko bando išsaugoti branduolinį susitarimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi