Pasaulyje

2019.07.09 16:37

Gelbėtojai Himalajuose aptiko dingusių alpinistų kamerą – užfiksuoti paskutiniai vaizdai

LRT.lt2019.07.09 16:37

Gelbėtojai Himalajuose netikėtai aptiko 8 pradingusių alpinistų vaizdo kamerą, kuriuose užfiksuoti paskutiniai jų kopimo kadrai, praneša „The Guardian“.

Į antrą aukščiausią Indijos Himalajų viršūnę Nanda Devi kopę 8 alpinistai be žinios dingo gegužę. Vėliau gelbėtojams pavyko aptikti 7 iš jų kūnus, manoma, kad nelaimė įvyko dėl sniego nuošliaužos. Į atokioje vietovėje esančią 7816 metrų viršūnę kopė 4 britai, 2 amerikiečiai, vienas australas ir indas, rašo „The Guardian“.

Pirmadienį gelbėtojai netikėtai aptiko „GoPro“ kamerą, kurią su savimi nešėsi vienas iš kopimo dalyvių. Užfiksuotame vaizdo įraše matomos kopimo į greta Nanda Devi esančią bevardę viršūnę akimirkos. Alpinistai vaizdo įraše nesikalba, fone girdėti ūžaujantis vėjas.

Kamera aptikta 5800 metrų aukštyje užklota sniegu. Gelbėtojai mano, kad tai vienos paskutinių alpinistų gyvenimo akimirkų. Nelaimė, pasak gelbėtojų, greičiausiai įvyko dėl sniego nuošliaužos kurią eidami sukėlė patys alpinistai, o vaizdo įrašas dabar naudojamas siekiant ištirti, kas įvyko.

„Ši „GoPro“ kamera yra lyg lėktuvo juodoji dėžė, kuri leidžia pamatyti paskutines alpinistų (gyvenimo) akimirkas“, – sakė gelbėjimo tarnybos vyr. inspektorius.

Alpinistų grupei vadovavo patyręs vedlys Martinas Moranas, tuo užsiimantis nuo 1985 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.