Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.09 14:12

Mirė buvęs Argentinos prezidentas Fernandas de la Rua

atnaujinta 16.39
ELTA 2019.07.09 14:12

Buvęs Argentinos prezidentas Fernandas de la Rua pirmadienį buvo skubiai nugabentas į ligoninę, jo būklė sunki. Tai pranešė naujienų portalas „Todo Noticias“, remdamasis eksprezidento šeimai artimais šaltiniais.

Remiantis vietos žiniasklaidos pranešimais, eksprezidentas mirė sostinės Buenos airių ligoninėje, į kurią pirmadienį buvo paguldytas dėl širdies ir inkstų problemų.

Apie buvusio valstybės vadovo mirtį patvirtino Argentinos valdžia. Dabartinis prezidentas Mauricio Macris socialiniame tinkle tviteryje išreiškė užuojautą dėl buvusio prezidento mirties.

„Gedžiu dėl buvusio prezidento F. de la Ruos mirties. Jo demokratinis vadovavimas yra vertas visų argentiniečių pripažinimo“, - teigė Argentinos vadovas M. Macris.

F. de la Rua Argentinos prezidento pareigas ėjo 1999-2001 metais. Politikas iš Argentinos prezidento pareigų atsistatydino, kai ekonominė ir politinė krizė šalyje pasiekė aukščiausią tašką.

F. de la Ruai atėjus į valdžią Argentiną jau slėgė ekonominės problemos. 2001 metais krizė pasiekė aukščiausią lygį. Vienas iš penkių argentiniečių neturėjo darbo. Per protestus 2001-ųjų gruodį žuvo mažiausiai 27 žmonės.

Buvęs prezidentas gėdingai pagarsėjo tuo, kad, įteikęs savo atsistatydinimo raštą, paspruko sraigtasparniu iš prezidento rūmų.

F. de la Rua nuo jaunystės aktyviai dalyvavo politiniame gyvenime. 1996 metais F. de la Rua buvo išrinktas sostinės Buenos Airių meru.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi