Pasaulyje

2019.07.09 11:43

Jemeno sukilėliai ragina Saudo Arabijos vadovaujamą koaliciją trauktis iš šalies

ELTA 2019.07.09 11:43

Jemeno sukilėliai antradienį pareikalavo Saudo Arabijos vadovaujamos karinės koalicijos visiškai pasitraukti iš Jemeno. Šį raginimą grupė išsakė po to, kai Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE), svarbi koalicijos šalis, paskelbė pradedanti mažinti Jemene dislokuotas JAE pajėgas.

„Prašome agresorių trauktis iš Jemeno, Jemeno respublika nepripažįsta koalicijos agresijos, apsupties ir jos įvesto oro embargo“, – tviteryje rašė sukilėlių husių komiteto vadovas, įtakinga politinė figūra, Mohammedas Ali al-Huthi.

Saudo Arabijos vadovaujama koalicija į Jemeno konfliktą įsikišo 2015 metais. Koalicija buvo suformuota tam, kad padėtų tarptautiškai pripažintai Jemeno vyriausybei, kovojančiai su Irano remiamomis husių sukilėlių pajėgomis.

Tuo metu sukilėliai bandė perimti laikiną Jemeno vyriausybės būstinę Adene, tad koalicija dislokavo pajėgas.

Vis dėlto JAE pirmadienį pareiškė, kad atšaukia dalį Jemene dislokuotų pajėgų – mažina karininkų skaičių šalyje.

Vyresnysis JAE pareigūnas reporteriams sakė, kad toks JAE sprendimas yra paremtas nauja strategija: JAE žada strategiją, kai pirmenybė teikiama kariniam pajėgumui, pakeisti į strategiją, kai pirmenybė teikiama taikai. Taip pat JAE atstovas nurodė, kad JAE lieka ištikimi Jemeno vyriausybei ir Saudo Arabijos vadovaujamai koalicijai, o dislokuotų pajėgų mažinimą yra visapusiškai aptarę su kitomis koalicijos valstybėmis.

Jemeno sukilėliai nuo 2015 metų yra nuolat bombarduojami koalicijos, išpuoliai nusinešė daug gyvybių. Pastarąjį mėnesį sukilėliai pradėjo raketines atakas ir bepiločių skraidyklių išpuolius prieš šalia Saudo Arabijos sienos esančius objektus. Per šiuos husių išpuolius žuvo ne mažiau nei 1 žmogus, 56 sužeisti.

Saudo Arabija kaltina Iraną, kad šis husiams teikia išmanią ginkluotę, Iranas šiuos kaltinimus atmeta.

Antradienį Saudo Arabija perėmė ir sunaikino dar vieną husių droną.