Pasaulyje

2019.07.09 11:09

Turkija žada suimti 200 karininkų, tariamai susijusių su valstybės perversmu

ELTA2019.07.09 11:09

Turkijos policija antradienį pradėjo specialius reidus, kurių metu ketina suimti apie 200 karinių pajėgų atstovų, galimai susijusių su 2016 metais šalyje vykdytu perversmu.

Stambulo policijos prokuroras teigė, kad policija išdavė 176 orderius veikiančiam kariniam personalui. Į sąrašą yra įtrauktas vienas pulkininkas, penki majorai ir 100 leitenantų iš skirtingų ginkluotųjų pajėgų grupių. Jie kaltinami įsitraukę į musulmonų pamokslininko Fethullaho Guleno judėjimą.

Turkijos atstovai teigia, kad šiuo metu JAV gyvenantis F. Gulenas suorganizavo prezidento Recepo Tayyipo Erdogano nuvertimą, o kaltinamieji karininkai padėjo jam šį perversmą vykdyti. F. Gulenas kaltinimus neigia.

2016 metų liepos 15 d. Turkijoje buvo pradėtas karinis perversmas. Vakare į gatves išvažiavo tankai, pasirodė ginkluoti kariškiai, ėmė skraidyti naikintuvai. Buvo siekiama iš valdžios pašalinti Turkijos prezidentą, tuo metu atostogavusį Marmaryje. Vis dėlto R. T. Erdogano paraginti piliečiai nepasidavė kariniam perversmui, o prezidentui ištikima policija suvaldė situaciją šalyje, tad perversmas žlugo.

Turkijos teisėsauga nuo 2016 metų sulaikė dešimtis tūkstančių asmenų, kaltinamų perversmo organizavimu ir ryšių su F. Gulenu palaikymu.

Kritikai tvirtina, kad Turkijos pareigūnai iš tiesų mėgina pašalinti kitokia nuomone nei prezidentas R. T. Erdoganas disponuojančią opoziciją, prisidengdami teisėsaugos vykdymu. Turkijos vyriausybė tvirtina, kad tokie reidai yra būtini – iš valstybės institucijų turi būti pašalinti visi F. Gulenui ištikimi ir jo paveikti asmenys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt