Pasaulyje

2019.07.09 10:53

Apklausa: du trečdaliai rusų mano, kad policija nuolat klastoja narkotikų bylas

LRT.lt 2019.07.09 10:53

Dauguma rusų mano, jog šalies policija nuolat klastoja kaltinimus ir bylas, susijusias su narkotikais, rodo nepriklausomo Levados centro apklausų duomenys, praneša „The Moscow Times“.

Ši Rusijos gyventojų apklausa buvo atlikta po nuskambėjusio atvejo, kai už narkotikų laikymą buvo sulaikytas žinomas žurnalistas Ivanas Golunovas. Kilus milžiniškam pasipiktinimui, tyrimas buvo nutrauktas, o žurnalistas paleistas į laisvę.

Levados centro apklausos duomenimis, 66 proc. rusų mano, jog narkotikų bylų klastojimas ir įrodymų pakišimas yra tapęs įprasta Rusijos policijos praktika, rašo „The Moscow Times“.

Tik 18 proc. apklaustųjų sakė, kad suklastotos narkotikų bylos yra retenybė.

„Viešoje sąmonėje įsigalėjo manymas, kad teisėsaugos institucijos ir pareigūnai yra visiškai korumpuoti“, – teigia Levados centro vadovas Levas Gudkovas.

52 proc. apklausos dalyvių sakė manantys, kad neteisingai sulaikyti turėtų tik itin nedidelę galimybę „išspręsti šią problemą“. 23 proc. savo šansus vertino vidutiniškai, o mažiau nei 10 proc. teigė pasitikintys savo galimybės išsisukti.

Levados centro duomenimis, daugiau kaip pusė Rusijos gyventojų yra girdėję apie I. Golunovo sulaikymą, o 85 proc. žmonių žino apie vėliau kilusius protestus. 32 proc. iš sekusių I. Golunovo bylą sakė, kad žurnalistas buvo paleistas, nes nebuvo jokio pagrindo jį suimti, rašo „The Moscow Times“.

Levados centro apklausoje dalyvavo 1608 respondentai iš 50 Rusijos regionų.