Pasaulyje

2019.07.08 22:34

Zelenskis užsiminė apie Donbasui taikomos „ekonominės blokados“ atšaukimą

BNS2019.07.08 22:34

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pareiškė, kad gali atšaukti „ekonominę blokadą“, taikomą Rytų Ukrainos separatistų kontroliuojamiems regionams, jei Kijevui bus grąžintos neteisėtai nacionalizuotos vietos bendrovės.

„Viskas įmanoma, viską artimiausiu metu galima atidaryti, bet prašome tuomet grąžinti neteisėtai nacionalizuotas mūsų bendroves, kurios šiuo metu veikia laikinai okupuotuose teritorijose“, – po Ukrainos ir ES derybų Kijeve surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo V. Zelenskis.

Birželį Ukrainos atstovas Trišalėje kontaktinėje grupėje padėčiai Donbase taikiai sureguliuoti, buvęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma, pareiškė, kad atšaukti separatistiniams regionams taikomų sankcijų neįmanoma, kol Kijevui nebus grąžinta juose veikiančių objektų teisinė kontrolė.

V. Zelenskis taip pat pabrėžė, kad norint sureguliuoti padėtį konflikto krečiamoje Rytų Ukrainoje būti išspręsti pensijų ir socialinių išmokų klausimą.

Valstybės vadovas priminė, kad į pensiją Ukrainoje gali pretenduoti tik persikėlėliai, kurie gyveno „okupuotuose teritorijose“ ne ilgiau kaip du mėnesius.

„Pasiūlėme kitą žingsnį: suteikime žmonėms daugiau galimybių būti žmonėmis. Pasiūlėme vienerių metų terminą, nors labai tikiuosi, kad po metų šis karas nebevyks“, – pabrėžė V. Zelenskis.

Jis taip pat mano, kad būtina drausti vežti į Rytų Ukrainos separatistinius regionus tik nebūtinas prekes, siekiant palengvinti „politinių žaidimų nežaidžiančių“ žmonių gyvenimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.