Pasaulyje

2019.07.08 19:35

Po žurnalisto akibrokšto Rusija svarstys siūlymą įvesti sankcijas Sakartvelui

BNS 2019.07.08 19:35

Rusijos vyriausybė pirmadienį pareiškė esanti pasiruošusi svarstyti Valstybės Dūmos pateiktą siūlymą uždrausti Sakartvelo vynų ir mineralinio vandens importą, taip pat įšaldyti lėšų pervedimą iš Rusijos į Sakarvelą po ankstesnę dieną įvykusio incidento, kai vienas kartvelų televizijos žurnalistas tiesioginiame eteryje išplūdo Kremliaus vadovą Vladimirą Putiną.

„Valstybės Dūmos kreipimasis bus išnagrinėtas“, – žurnalistams sakė Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo atstovas Olegas Osipovas.

Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas anksčiau nurodė, kad parlamento žemieji rūmai antradienį pateiks vyriausybei pasiūlymą uždrausti importuoti į Rusiją sakartvelietiškus vynus ir mineralinį vandenį, taip pat blokuoti pinigų pervedimą į Sakartvelą.

Jis pažymėjo, kad į Sakartvelą iš užsienio siunčiamų pinigų perlaidų dalis didžioji dalis atkeliauja iš Rusijos: praeitais metais iš šios šalies į Sakartvelą buvo pervesta 641 mln. JAV dolerių (571,6 mln. eurų).

Be to, į Rusiją išvežama didžioji dalis (62,3 proc.) Sakartvelo eksportuojamo vyno. Pernai į Rusiją iškeliavo 53,7 mln. butelių vynų, tai yra, 12,4 proc. daugiau negu 2017 metais.

Sekmadienį Sakartvelo televizijos „Rustavi 2“ laidų vedėjas Georgijus Gabunija tiesioginiame eteryje išsakė įžeidimų V. Putinui. Šį žurnalisto poelgį pasmerkė Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili ir premjeras Mamuka Bachtadzė, pareiškę, kad tai buvo „provokacija“.

Pirmadienį pasipiktinimą dėl reporterio necenzūrinių pareiškimų V. Putinui išreiškė Kremlius ir Rusijos užsienio reikalų ministerija. Valstybės Dūmos tarybos nariai savo ruožtu nutarė reikalauti kartvelų žurnalisto baudžiamosios atsakomybės ir jo ekstradicijos į Rusiją.

Po šio incidento G. Gabunija taip pat buvo dviem mėnesiams nušalintas nuo pareigų. „Rustavi 2“ nurodė, kad reporteris šiuo laikotarpiu negalės vesti arba rengti jokių jos laidų.