Pasaulyje

2019.07.08 19:12

JAV milijardieriui Epsteinui pareikšti kaltinimai dėl nepilnamečių išnaudojimo

BNS 2019.07.08 19:12

JAV milijardierius finansininkas Jeffrey Epsteinas, turintis ryšių su aukšto rango politikais ir įžymybėmis, pirmadienį buvo apkaltintas dėl įtariamo dešimčių mergaičių lytinio išnaudojimo.

Šeštadienį 66 metų J. Epsteinas buvo suimtas Naujojo Džersio oro uoste, kur atskrido privačiu lėktuvu iš Paryžiaus.

Niujorko Pietų rajono Apygardos teismui pateiktame kaltinime J. Epsteinas kaltinamas dėl vieno prekybos nepilnamečiais lytinio išnaudojimo tikslais epizodo ir vieno sąmokslo vykdyti prekybą nepilnamečiais epizodo.

"(Epsteinas) naudojosi ir lytiškai išnaudojo dešimtis nepilnamečių mergaičių savo namuose Manhatane Niujorke, Palm Biče Floridoje bei kitose vietose“, – nurodoma kaltinime.

Kai kurioms iš aukų buvo vos 14 metų.

J. Epsteinas yra žymus finansininkas, tarp kurio draugų yra prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ir buvęs prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas). Anksčiau jis buvo apkaltintas tuo, kad mokėdavo jaunoms mergaitėms už seksualinius masažus jo namuose Palm Biče Floridoje.

Tačiau J. Epsteinas išvengė federalinio baudžiamojo persekiojimo tose bylose pagal 2007 metų susitarimą, dėl kurio jo advokatai susiderėjo su Rene Alexander'u Acosta (Renė Aleksandru Akosta) – dabartiniu D. Trumpo administracijos darbo sekretoriumi.

Pagal susitarimą J. Epsteinas padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl valstijos kaltinimo skatinus nepilnametę užsiimti prostitucija ir gavo pusantrų metų įkalinimo bausmę.

„Miami Herald“ tyrimas parodė, kad J. Epsteinui buvo leidžiama dirbti, todėl jis galėdavo išeiti iš kalėjimo 12 valandų per dieną, šešias dienas per savaitę. Jis buvo paleistas po vienų metų ir mėnesio.

R. A. Acosta, kuris tuo metu buvo federalinis prokuroras Majamyje, vėliau sulaukė raginimų atsistatydinti dėl pernelyg švelnios finansininkui milijardieriui skirtos bausmės.