Pasaulyje

2019.07.08 17:29

Tusko liaupsės Ukrainai: Europos Sąjungoje mane vadino proukrainietišku maniaku

ELTA 2019.07.08 17:29

Kijeve ES ir Ukrainos viršūnių susitikime dalyvaujantis Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas patikino, kad jo palaikymas Ukrainai – ypač tvirtas, ir netikėtai atskleidė, jog patį politiką Briuselio koridoriuose diplomatai buvo praminę proukrainietišku maniaku, rašo „Ukrinform“.

„Mano akimis žiūrint, jūs visi – herojai. Būtent taip aš jus vertinau Maidano revoliucijos metu, kai jūs gynėte savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą, tuo pačiu kurdami šiuolaikinę valstybę ir diegdami demokratines vertybes. Nepaisant skurdo, kuris daug kur vis dar yra, nepaisant skausmo, kurį atnešė karas, nepaisant reformų sunkumo, jūs atsilaikėte. Europos Sąjunga turi didžiuotis ir būti dėkinga, kad turi tokį partnerį“, – po susitikimo su Ukrainos premjeru Volodymyru Hroismanu sakė D. Tuskas.

D. Tuskas pabrėžė palaikysiantis Ukraina nepriklausomai nuo to, kokias pareigas eis pasibaigus EVT pirmininko kadencijai.

„Visus šiuos metus aš stengiausi palaikyti Europą Ukrainoje ir Ukrainą Europoje. Ukrainiečių atsakingumas ir ryžtas nusipelno pagarbos ir daugelio europiečių pripažinimo“, – tikino D. Tuskas.

Jis taip pat pabrėžė daręs viską, kad tik pagreitintų Ukrainos integracijos į ES klausimus, tačiau ne viskas pavyko.
„Atleiskite man, draugai. Visgi turime daug priežasčių džiaugtis. Ir jums, ukrainiečiams, tikrai neverta jaustis kaltiems. ES kai kurie į mane žiūrėjo kaip ir proukrainietišką maniaką, man tai sakė į akis. Tiesa sakant, aš tuo didžiuojuosi. Galite visada manimi pasitikėti“, – tvirtino D. Tuskas.

Pasak politiko, tikėtina, kad tai jau paskutinis jo, kaip EVT pirmininko, vizitas Ukrainoje.