Pasaulyje

2019.07.08 17:14

Lukašenka sureagavo į Ukrainos vadovo siūlymą: susitikti Minske galime, bet su viena sąlyga

atnaujinta 18.00
LRT.lt, BNS 2019.07.08 17:14

Pirmadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenkis pakvietė Rusijos vadovą susitikti pasikalbėti Minske. Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pritarė tokiai minčiai, bet iškėlė savo sąlygą.

Feisbuke paskelbtame įraše V. Zelenskis teigė neabejojantis, jog Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka mielai priimtų jį ir V. Putiną, kad šie galėtų pasikalbėti „kam priklauso Krymas“ ir „ko nėra Donbase“. Baltarusijos spaudos atstovai pranešė, kad „yra susipažinę su Ukrainos valstybės vadovo pareiškimu“, praneša „Gazetaby“.

Spaudos tarnyba paskelbė, kad Baltarusijos prezidentas visiškai remia V. Zelenskio siūlymą susitikti ir kalbėtis su V. Putinu. „Pozicija nesikeičia – mūsų pamatinis principas, kad negalime žvelgti vieni į kitus pro ginklų taikiklius, turime susėsti ir kalbėtis apie problemas, kurių prisikaupė daug“, – rašoma paskelbtame pranešime, kurį cituoja „Gazetaby“.

Tačiau kalbėdamas apie galimybę susitikti Minske, A. Lukašenka iškėlė vieną sąlygą. „Mes, trys slaviškos tautos, turime išspręsti problemą. Ne europiečiai, ne amerikiečiai, bet mes, kad neįstrigtume kaip kituose posovietiniuose karštuosiuose taškuose.

Tačiau kadangi išspręsti problemą tokiame formate nepavyksta ir viena iš konflikto pusių – šiuo atveju Ukraina – ragina ir siūlo ir kitų žaidėjų dalyvavimą, mes tokį formatą palaikome taip pat... Juolab, kad ir apie JAV dalyvavimą sprendžiant esamą konfliktą Aliaksandras Lukašenka seniai sakė – be amerikiečių išspręsti šią problemą bus sunku, mat jie pernelyg įsitraukę į procesus, – rašoma pranešime.

Kalbant apie būsimo susitikimo vietą prezidentūra nurodė, kad „šiuo klausimu negali būti dviejų nuomonių“.

„Karas – prie mūsų slenksčio, o Minskas visada laikė ir laiko garbės reikalu suteikti vietą taikioms iniciatyvoms ir deryboms“, – nurodoma pranešime.