Pasaulyje

2019.07.08 15:37

Susitikime Kijeve Zelenskis kalbėjosi su Europos Sąjungos vadovais

ELTA 2019.07.08 15:37

Ukrainoje, Kijeve, pirmadienį vyks viršūnių susitikimas: prezidentas Volodymyras Zelenskis kalbėsis su Europos Sąjungos vadovais. Tikimasi aptarti šalies kovos su korupcija būdus ir besitęsiantį mūšį su Rusijos remiamomis jėgomis Ukrainos rytuose, praneša „Euronews“.

Nors šis Ukrainos–ES susitikimas – jau 21-asis, Ukrainos prezidentui V. Zelenskiui, išrinktam kovą, tai bus pirmas toks renginys.

Politikos tyrėjas Peteris Dickinsonas „Euronews“ reporteriams sakė, kad V. Zelenskis, labiausiai tikėtina, sieks svečių, atvažiavusių į Kijevą – Donaldo Tusko ir Jeano-Claudeo Junckerio – užtikrinimo, jog ES šalys tikrai yra Ukrainos pusėje ir gali padėti kovoje su Rusija.

„Šis patvirtinimas Ukrainai yra labai reikalingas“, – teigė P. Dickinsonas, primindamas praėjusios savaitės Europos Tarybos sprendimą Rusijai vėl suteikti visišką balsavimo teisę.

Taip pat gali būti aptarti žingsniai, kuriuos Ukraina turėtų žengti, siekdama potencialios narystės Europos Sąjungoje.

Europos Tarybos vadovas D. Tuskas, savaitgalį kartu su V. Zelenskiu apsilankęs karo nuniokotame Luhansko regione, sakė, kad tragedija Rytų Ukrainoje tęsiasi ir tai gali lemti siaubingas humanitarines pasekmes. Pasak Tarybos vadovo, vietiniai žmonės yra įkalinti dėl Rusijos kovojamo karo.

Nuo konflikto, įsižiebusio 2014 metais, pradžios, Jungtinių Tautų duomenimis, žuvo maždaug 13 000 žmonių.