Pasaulyje

2019.07.08 14:59

JT žmogaus teisių komisarę sukrėtė sąlygos JAV migrantų sulaikymo centruose

BNS2019.07.08 14:59

Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisarė pirmadienį pareiškė esanti „smarkiai sukrėsta“ sąlygų, kuriomis JAV sulaikymo centruose laikomi migrantai ir pabėgėliai.  

Tai ji sakė po virtinės šokiruojančių pranešimų apie antisanitarines sąlygas perpildytuose centruose.

„Kaip pediatrė, mama ir buvusi valstybės vadovė esu smarkiai sukrėsta, kad vaikai verčiami miegoti ant grindų perpildytose įstaigose, jiems neužtikrinama reikiama sveikatos priežiūra ir tinkamas maitinimas, jie laikomi prastomis sanitarinėmis sąlygomis“, – sakė Michelle Bachelet.

Praėjusią savaitę pristatytoje JAV Krašto saugumo departamento generalinio inspektoriaus ataskaitoje įspėjama apie „pavojingą perpildymą“ daugelyje sulaikymo centrų, kuriuose apgyvendinti tūkstančiai migrantų, siekiančių galimybės pasilikti Jungtinėse Valstijose. Daugelis šių žmonių yra atvykėliai iš Centrinės Amerikos, palikę savo namus dėl smurto ar skurdo.

Tuo tarpu laikraščiai „The New York Times“ ir „El Paso Times“ šeštadienį publikavo straipsnį, kuriame tvirtinama, kad Klinte Teksaso valstijoje esančiame pasienio kontrolės poste šimtai vaikų laikomi antisanitarinėmis sąlygomis perpildytose kamerose, kur siaučia ligos.

Prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad tai pramanyta istorija, ir pasiūlė žurnalistams drauge apsilankyti migrantų sulaikymo centruose.

M. Bachelet sakė, kad net trumpas vaikų sulaikymas užtikrinant jiems geras sąlygas smarkiai paveikia jų sveikatą bei raidą.

„Pagalvokite apie žalą, kuri daroma kasdien, kol leidžiama tęstis šiai pavojingai situacijai“, – pabrėžė buvusi Čilės prezidentė.

D. Trumpas leido aiškiai suprasti nejaučiąs gailesčio ir užuojautos migrantams.

„Jeigu Nelegalūs Imigrantai nepatenkinti sąlygomis skubiai pastatytuose ar pertvarkytuose sulaikymo centruose, tiesiog pasakykite jiems, kad čia nevažiuotų. Visos problemos išspręstos!“ – parašė jis tviteryje.