Pasaulyje

2019.07.08 10:46

Latvijoje prisaikdintas naujasis prezidentas Egilas Levitas

BNS 2019.07.08 10:46

Naujasis Latvijos prezidentas Egilas Levitas pirmadienį parlamente davė valstybės vadovo priesaiką ir oficialiai pradėjo eiti pareigas. 

„Prisiekiu, kad visas mano darbas bus skirtas Latvijos žmonių gerovei. Padarysiu viską, kas yra mano galioje, kad skatinčiau Latvijos ir visų jos gyventojų gerovę. Laikysiuosi Latvijos Konstitucijos ir įstatymų. Elgsiuosi teisingai ir sąžiningai vykdysiu savo pareigas“, – sakė E. Levitas, duodamas prezidento priesaiką.

Iškart po to naujasis valstybės vadovas pasirašė priesaikos tekstą. Dokumentas bus perduotas saugoti valstybės archyvui.

Po prezidento priesaikos nuskambėjo Latvijos himnas.

E. Levitui pradėtus eiti pareigas, savo darbą valstybės vadovo poste oficialiai baigė Raimondas Vėjuonis.

64 metų E. Levitas prezidentu buvo išrinktas gegužės 29 dieną. Jį kandidatu iškėlė valdančioji koalicija.

E. Levitas ir jo tėvai, žydų kilmės Latvijos patriotai, 1972-aisiais buvo išvaryti iš Sovietų Sąjungos, nes KGB laikė juos grėsme komunistiniam režimui.

Šeima įsikūrė Vokietijoje, kur E. Levitas baigė teisės ir politikos studijas, o dešimtmečiu vėliau jis sugrįžo į gimtinę ir įsitraukė į politiką.

E. Levitas yra vienas iš 1990-ųjų Latvijos nepriklausomybės deklaracijos autorių.

Vėliau jis buvo parlamento narys, teisingumo ministras ir Latvijos ambasadorius Šveicarijoje, Vengrijoje, Vokietijoje ir Austrijoje.

1995-aisiais E. Levitas buvo paskirtas Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėju, o 2004-aisiais tapo Europos Teisingumo Teismo teisėju.

2015 metais jis taip pat kandidatavo į Latvijos prezidentus.

Latvijos prezidentas yra vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas, skiria premjerą, turi teisę teikti parlamentui įstatymų projektus bei grąžinti juos pakartotiniam svarstymui ir gali paleisti Saeimą.