Pasaulyje

2019.07.07 19:26

Honkonge tęsiasi protestai, policija puolė lazdomis

Protestuotojai naudojo skėčius, kad apsigintų
Karolis Broga, ELTA, BNS2019.07.07 19:26

Protestuotojai vėl patraukė į Honkongo gatves, pirmą kartą po to, kai buvo užimtas parlamentas ir kilo riaušės, praneša naujienų agentūra dpa.

Sekmadienio eitynėse dar kartą reikštas nepasitenkinimas laikinai atšauktu įstatymu, kurio priėmimas leistų įtariamų nusikaltėlių ekstradiciją iš pusiau autonominio Honkongo į Kiniją.

Policijos ir organizatorių pateikiami eitynių skaičiai išsiskyrė – jose dalyvauti galėjo tarp 56 000 ir 230 000 žmonių. Jos baigėsi traukinių stotyje, iš kurios galima keliauti į žemyninę Kiniją. Dėl demonstracijos ilgą laiką vėlavo traukiniai.

Pastarosiomis savaitėmis dėl ekstradicijos įstatymo vykę protestai buvo didžiausi per tris dešimtmečius. Įstatymo projektą pasiūlė regiono vadovė Carrie Lam.

Honkongo gyventojai baiminasi prarasią laisves, kurios jiems buvo garantuotos iki 2047 m. po to, kai Jungtinė Karalystė šalies administravimą 1997 m. liepos 1 d. perdavė Kinijai po 150 metų trukusio britų valdymo.

Riaušių policija lazdomis puolė Honkongo protestuotojus

Riaušių policijai lazdomis puolus protestuotojus, pranešė įvykio vietoje dirbantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Protestuotojai naudojo skėčius, kad apsigintų nuo pareigūnų Mongoko rajone.

Policija iš pradžių per garsiakalbius paragino apie 300 jaunų, daugiausia kaukėtų jaunuolių išsiskirstyti. Kol kas nėra aišku, kas paskatino pareigūnus pulti po maždaug 20 minučių laukimo.

Pastarąjį mėnesį Honkonge tęsiasi didžiuliai protestai, taip pat paskiri susirėmimai su policija, išprovokuoti svarstyto įstatymo projekto, kuris būtų leidęs ekstradiciją į pagrindinę Kinijos dalį.

Reaguojant į protestus, projekto priėmimas buvo atidėtas, tačiau visuomenės pykčio sumažinti nepavyko. Jis virto į platesnį judėjimą, raginantį vykdyti demokratines reformas ir stabdyti dalį pertvarkų pusiau autonominiame Honkonge.

AFP žurnalistai pranešė sekmadienį matę sulaikomus protestuotojus. Minia į tai atsakė skanduodama.

Pyktis policijos atžvilgiu pastarosiomis savaitėmis išaugo dėl pareigūnų naudojamų ašarinių dujų ir guminių kulkų protestuotojams vaikyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt