Pasaulyje

2019.07.07 18:51

JK ambasadorius JAV suabejojo Trumpo ir jo administracijos kompetencija

BNS2019.07.07 18:51

Didžiosios Britanijos ambasadorius Jungtinėse Valstijose JAV prezidentą Donaldą Trumpą ir jo administraciją nutekintuose diplomatiniuose pranešimuose, su kuriais pavyko susipažinti britų savaitraščiui „The Mail on Sunday“, pavadino „neišmanančiais“ ir „išskirtinai neveiksmingais“.

Pasak leidinio, ambasadorius Kimas Darrochas į Didžiąją Britaniją siųstuose slaptuose pranešimuose esą parašė, jog D. Trumpo administracija gali „sudegti“ ir „gėdingai žlugti“.

„Mes iš tiesų nemanome, jog ši administracija galėtų tapti kur kas normalesnė, mažiau neveiksminga, mažiau neprognozuojama, mažiau susiskaldžiusi, mažiau diplomatiškai nerangi ir neišmananti“, – esą parašė ambasadorius viename iš pranešimų užsienio reikalų ministerijai.

K. Darrochas taip pat neva parašė, jog pranešimai apie „nuožmias vidines kovas ir chaosą“ Baltuosiuose rūmuose – o JAV žiniasklaida apie tai išsamiai praneša, tačiau D. Trumpas tai vadina melagingomis naujienomis – „dažniausiai atitinka tikrovę“.

K. Darrochas yra vienas labiausiai patyrusių Didžiosios Britanijos diplomatų. Savo darbą Vašingtone jis pradėjo 2016 metų sausį, tai yra dar prieš tai, kai D. Trumpas laimėjo prezidento rinkimus.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija nepaneigė, jog tokie K. Darrocho pranešimai egzistuoja, pažymėjo leidinys.

„Didžiosios Britanijos visuomenė tikisi, jog mūsų ambasadoriai ministrams teiks sąžiningą ir nepagražintą informaciją apie politiką jų šalyse“, – pareiškė ministerijos atstovė spaudai.

„Jų nuomonės nebūtinai sutampa su ministrų ar vyriausybės nuomone“, – pažymėjo ji ir pridūrė, jog „mes jiems mokame už atvirumą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.