Pasaulyje

2019.07.07 13:35

Vokietijos spauda: JAV ragina nusiųsti savo sausumos pajėgas į Siriją

BNS 2019.07.07 13:35

Jungtinių Valstijų specialusis atstovas Sirijai Jamesas Jeffrey ragina Vokietiją nusiųsti savo sausumos pajėgas į Siriją.

„Norime, kad Vokietijos sausumos pajėgos iš dalies pakeistų mūsų (JAV) karius“, – pareiškė jis sekmadienį paskelbtame interviu vokiečių savaitraščiui „Welt am Sonntag“ ir naujienų agentūrai DPA.

Jis pažymėjo, jog Vokietijos karių panaudojimas kovinėse operacijose Sirijoje nėra pagrindinis tikslas, nes kovoje su „Islamo valstybe“ (IS) pasivadinusia džihadistų grupuote „geriau naudoti vietos karinius pajėgumus“.

Pasak J. Jeffrey, užsienio pajėgos regione yra reikalingos siekiant „užtikrinti sausumos pajėgų palaikymą iš oro, logistiką, karių mokymą ir techninę pagalbą“.

Pasak „Welt am Sonntag“, J. Jeffrey jau aptarė JAV reikalavimus su Vokietijos vyriausybės atstovais.

„Vokietija svarsto, ką galėtų padaryti. Galbūt ji nusiųs sausumos pajėgų. Tačiau tai taip pat gali būti civilinė, finansinė arba kitokio pobūdžio karinė parama“, – pareiškė JAV atstovas leidiniui.

Pasak J. Jeffrey, Vokietijos karinės pajėgos Sirijoje yra reikalingos siekiant šalies šiaurės-rytuose išsaugoti stabilumą ir neleisti IS ar panašių grupuočių pajėgoms grįžti į regioną.

2018 metų gruodį JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, jog „Islamo valstybė“ Sirijoje buvo „sumušta“, ir paskelbė daugelį pribloškusį nurodymą laipsniškai išvesti visas amerikiečių antžemines pajėgas iš šios karo nuniokotos šalies.