Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.07 11:54

Dėl karo laikų bombos evakuotas Frankfurto centras, ECB būstinė

ELTA 2019.07.07 11:54

Tūkstančiai Frankfurto gyventojų sekmadienį buvo evakuoti, kad išminuotojai galėtų neutralizuoti nesprogusią Antrojo pasaulinio karo laikų bombą, rastą prie Europos Centrinio Banko (ECB) būstinės, praneša AFP.

Dėl 500 kg aviacinės bombos buvo evakuotas ne tik ECB pastatas, bet ir aplinkinių namų gyventojai kilometro spinduliu, maždaug 16 000 žmonių.

ECB atstovė spaudai teigė, kad jei reikės, banko darbuotojai galės dirbti iš kitų vietų.
JAV skeveldrinė bomba su dviem detonatoriais buvo rasta birželio 25 d. vykdant statybos darbus Frankfurto centre, Vokietijos finansų sostinėje.

Ekspertai nustatė, kad sprogmuo neatidėliotino pavojaus nekelia ir išminavimo operaciją suplanavo liepos 7 d.
Evakuacijos zona yra abiejose Maino upės pusėse, joje nutrauktas kelių traukinių eismas. Žmonės į šią vietą bus neįleidžiami iki išminavimo operacijos pabaigos, kuri turėtų būti baigta iki sekmadienio vakaro.

Apytikriai apskaičiuota, kad nesprogo bent 10 procentų iš milijonų bombų, kurios buvo numestos ant Vokietijos per Antrąjį pasaulinį karą.

Frankfurte po žeme vis dar gali būti apie 2 000 nesprogusių bombų po to, kai paskutiniais karo metais miestą stipriai bombardavo JAV ir Didžiosios Britanijos pajėgos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi