Pasaulyje

2019.07.07 08:49

Graikijoje vyksta rinkimai – pirmieji po finansinės pagalbos suteikimo

ELTA2019.07.07 08:49

Sekmadienį Graikijoje vyksta parlamento rinkimai – pirmieji po to, kai šaliai buvo suteikta tarptautinė finansinė pagalba.

Manoma, kad po rinkimų kairiųjų pažiūrų partiją „Syriza“ ir premjerą Alexį Tsiprą gali pakeisti konservatoriai, informuoja AFP.

Rinkimų apylinkės atsidarė 7 val. ryto vietos laiku, o užsidarys 7 val. vakaro. Balso teisę turi 9 903 864 graikai.
A. Tsipras valdžioje išbuvo beveik penkerius metus ir yra ilgiausiai Graikijai vadovavęs „krizės premjeras“ bei jauniausias premjeras per daugiau nei šimtmetį. Tačiau žmonių apklausos rodo, kad jis atsilieka 10 procentinių punktų, o šalyje plačiai paplitęs nepasitenkinimas daugelį metų išsilaikiusiais dideliais mokesčiais.

Pagal tris naujausias apklausas, aiškią pergalę laimėti turėtų konservatorių Naujosios demokratijos partija. Tačiau A. Tsipras teigia, kad jam pavyks persverti rezultatą ir, kad tai bus „didžiausias sugrįžimas šiuolaikinės Graikijos istorijoje“.

„Graikijos žmonės turi ne tik balsuoti, bet ir neleisti pavogti jų pasiaukojimo rezultatų, tai būtų didžiausias nusikaltimas prieš ateities kartas“, - penktadienį Atėnuose kreipdamasis į žmonių minią sakė 44 metų politikas.
Tačiau gyventojų nuomonių apklausos nuosekliai rodo, kad absoliučią daugumą laimės Naujoji demokratija, kurios lyderis Kyriakosas Mitsotakis yra žinomų Graikijos politikų giminės palikuonis.

Prognozuojama, kad Naujoji demokratija užsitikrins tarp 151 ir 165 mandatų 300 vietų parlamente. Tuo metu „Syriza“ parlamentarų skaičius nukristų nuo 144 iki 70-82.

A. Tsipras pirmalaikius parlamento rinkimus paskelbė birželį, po to, kai per dvi savaites Naujoji demokratija šventė pergalę Europos Parlamento ir vietos valdžios rinkimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.